středa 24. květen 2017 0:00

Cold Brew: horké téma letošního léta!

Osvěžení a vaše oblíbená chuť kávy – to je vše, co potřebujete pro dokonalý horký letní den. Tuto ideální kombinaci najdete v našem Cold Brew – kávě připravované zastudena, která si minulý rok získala srdce zákazníků Starbucks a stala se hitem léta. Vyzkoušejte tento jedinečný nápoj i vy!

Když teplota venku stoupá, vyplatí se nahradit vaši oblíbenou horkou kávu za její příjemně ochlazující verzi. Právě proto si káva připravovaná zastudena získává stále víc příznivců. Skvěle osvěží a překvapí svou neobvyklou kombinací. A co je nejdůležitější – odkrývá hloubku chuti kávy.

 

Luhování za studena

Ty, kteří jsou zvyklí na tradiční luhování pomocí horké vody, zaujme nejen neobvyklý způsob servírování. Velmi pomalý proces přípravy je zajímavý sám o sobě. Několik hodin trvající luhování uvolní z kávových zrn přirozenou chuť, takže kávová tresť získá své plné aroma.

 

„Cold Brew za svou výjimečnou chuť vděčí neobvyklému způsobu luhování,“ říká Starbucks coffee master Jaroslav Rajoš. „Horká voda extrahuje z kávy hořkost, zatímco studená voda snižuje její aciditu a dodává jí přirozenou sladkou dochuť. Kromě toho je Cold Brew připravováno z větší dávky kávy, a obsahuje tak víc kofeinu než káva luhovaná v klasickém poměru a v horké vodě. Proto je lepší použít méně kávové tresti a doředit ji vodou nebo ledem. Cold Brew je velmi energizující, ale přesto k žaludku šetrné,“ doplňuje Jaroslav Rajoš.

 

Návrat letního hitu!

Letní písničky jsou chytlavé a těžko se na ně zapomíná. Stejně jako na originální chuť našeho Cold Brew, které se minulý rok dostalo na vrchol žebříčku letních nápojů Starbucks. Jde o chladivou alternativu k tradiční kávě a zároveň nezbytnost pro každého milovníka kávy. Zkrátka nezůstanou ani ti, kdo dávají přednost něčemu ještě osobitějšímu. Vedle základní verze Cold Brew nabízí Starbucks také Vanilla Sweet Cream Cold Brew – osvěžující nápoj se smetanou a vanilkovým sirupem. Nechte se už dnes ovanout letním vánkem z našeho Cold Brew a užívejte si novou chuť vaší oblíbené kávy!

 

O Starbucks

Historie Starbucks Coffee Company se započala roku 1971 v Seattlu. V současnosti je společnost – se svými kavárnami po celém světě – lídrem v oblasti získávání, prodeje a pražení kávy. Svým zákazníkům nabízí s každým šálkem jedinečnou atmosféru a zážitek, které vycházejí z jejích hodnot a závazků. Chcete-li zažít atmosféru Starbucks, navštivte prosím naše kavárny, webové stránky www.starbucks.com a www.starbuckscoffee.cz a facebookový profil Starbucks.

 

MPI web banner 468x60 3