neděle 11. únor 2018 0:00

10 let kávy Starbucks v České republice

Největší obchodní řetězec kaváren na světě oslavil 10. výročí svého působení na českém trhu  v kavárně Starbuck na Malostranském náměstí, která byla u nás otevřena jako první kavárna této značky v lednu 2008. Dnes si kávu Starbucks můžeme vychutnat v 33 dalších kavárnách, především v Praze, ale i v Brně, Ostravě, Hradci Králové a připravuje se otevření další v Olomouci.

 

Světový fenomén kaváren s unikátní atmosférou, vynikající kávou a odpovědným přístupem k životnímu prostředí se v Česku zabydlel stejně přirozeně jako v dalších více než 60 zemích na světě. 

 

Oslava proběhla hlavně ve znamení kávy, ale nechyběla kapela, balónky, přípitek a originální zákusky.

Nikol Moravcová popřála Starbucks mnoho štěstí a zavzpomínala, jak okusila poprvé kávu Starbucks právě na Malostranském náměstí. Z neziskové organizace Dejme dětem šanci přišla pogratulovat i poděkovat za podporu Tereza Tkadlecová.

 

O kávě Starbucks

 

Ve Starbucks používají výhradně kávu arabika, která je aromatická, chutná a jemná.  Arabika se pěstuje v nadmořské výšce od 457 m, kde nižší noční teploty zpomalují zrání plodů, což má za následek plnější chuť. Pro pěstování jsou klíčové tři oblasti – tzv. kávový pás: Jižní Amerika, Afrika/Arabský poloostrov a Asie/Tichomoří.  Ve Starbucks používají tři úrovně pražení – světlou, střední a tmavou. Můžete zde získat čisté kávy se specifickou chutí jako například Guatemala, Kenya nebo Organic Etiopia. Jen pro zajímavost - víte která země se považuje za kolébku kávy? Je to Etiopie, kde podle legendy si pastevec koz povšiml, jak jeho zvířata zázračně ožijí, kdykoliv se napasou červených plodů kávovníku. 

Pokud je káva „organická“ pak nebyly při pěstování, zpracování a přepravě použity žádné pesticidy, herbicidy, fungicidy ani chemická hnojiva.

Jedinečné směsi Starbucks vznikají mísením druhů káv různého původu a různých úrovní pražení. 

 

Co nabízí Starbucks

 

Samozřejmě kávy a kávové nápoje všech možných typů a chutí – espresso, překapávanou kávu, latte, americano, cappuccino, machhiato, mocha. Pouze ve Starbucks si vychutnáte Frappuccino - krémový nápoj na bázi kávy s ledem a s různými příchutěmi. Milovníci čaje ve Starbucks určitě najdou svůj oblíbený a třeba jim zachutná čaj latte, který se dělá z mléka.  V nabídce je i horká čokoláda či našlehané mléko. Vždy si můžete vytvořit svůj vlastní originální nápoj výběrem sirupů a posypek. Nejoblíbenější sirupy jsou vanilka, karamel a lískový ořech. Různé limonády a ovocné nápoje také ve Starbucks nechybí.

 

K dobrému drinku patří i něco dobrého k zakousnutí. Ve Starbucks si vyberete z nejrůznějších dortů, koláčů, mufinů a dalších druhů sladkého pečiva. Nemáte chuť na sladké? Tak co třeba kuřecí koláč se zeleninou nebo šunkový koláč s chřestem? Jsou zde i čerstvé sendviče, wrapy, saláty. 

 

Kromě jedinečného zážitku s výbornou kávou nabízejí kavárny Starbucks prostor pro přátelská setkání, četbu, práci i odpočinek od každodenního shonu.