pondělí 23. červenec 2018 0:00

JEDINEČNÝ KÁVOVÝ ZÁŽITEK Z POHODLÍ DOMOVA

Pokud si bez kávy neumíte představit den a nebojíte se experimentovat, máme pro vás tip, jak si doma připravit lahodnou kávu jako od baristy. Budete překvapení, že i bez drahého kávovaru si dokážete doma připravit jedinečné kávové nápoje. Spolu s naším coffee masterem Starbucks Šárkou, jsme pro váš přichystali návod na přípravu kávy ve french pressu.

French Press

 

S Francií je tento známý a oblíbený druh přípravy kávy spojen proto, že první záznamy o tomto způsobu přípravy kávy pocházejí z Provensálska. Přípravou kávy s pomocí french pressu získáte nápoj s plnou chutí a vyšším obsahem kofeinu. Postup je přitom velmi jednoduchý.

 

1. Mletí a odměření kávy

Použijte kávu mletou nahrubo, s podobným vzhledem jako mořská sůl. Odměřte si 2 lžíce kávy na 180 ml vody. Kávu vsypte na dno french pressu.

 

2. Zalijte horkou vodou

Naplňte french press horkou vodou, která prošla varem. Ujistěte se zároveň, že vodou zalijete opravdu všechnu kávu.

TIP: Pokud chcete docílit co nejlepší chuti kávy, použijte filtrovanou vodu.

 

3. Přikryjte víkem a nechte kávu luhovat

Přikryjte kávu víkem, ale píst nechte vytažený. Kávu nechte luhovat 4 minuty.

 

4. Stlačte píst a nalijte si kávu

Jemně zatlačte pístem až na dno nádoby a potom si již můžete vychutnat vaši kávu.

 

Na přípravy kávy pomoci french pressu doporučujeme zrnkovou kávu Sumatra, Guatemala Antigua nebo Colombia Narino. Baristi ve Starbucks vám přitom ochotně poradí, která káva je nejvhodnější podle vašich chuťových preferencí, samozřejmě vám ji také správně namelou. Pokud ještě nemáte vlastní french press, můžete si ho také koupit přímo ve své oblíbené kavárně Starbucks. Pokud si nejste jistí svou zručností, můžete si metodu vyzkoušet pod dozorem zkušeného baristy v rámci kávových seminářů.

 

Soutěž:

 

Chcete vyhrát vouchery do kaváren Starbucks?

 

 

Pak stačí jen odpovědět na naši soutěžní otázku a mít štěstí:   

 

Kolik je v Praze kaváren Starbucks?

 

Správnou odpověď posílejte na emailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. do 10. 8. 2018 s uvedením vaší odpovědi, jména a příjmení, emailové adresy a telefonního čísla. Vyhrává 50., 100. a 150. správná odpověď.     

 

Do předmětu emailu nezapomeňte uvést "Starbucks".