pondělí 19. duben 2021 0:00

Recept: Špenátová polévka

  O výhodách špenátů se není třeba dlouho rozepisovat. Je dobrý pro zrak, a to především díky obsahu dvou druhů karotenoidů. Rovněž se pyšní vysokým obsahem kyseliny listové, která je důležitá například v těhotenství. Představuje také optimální kombinaci vitamínů a minerálů a zároveň má nízkou energetickou hodnotu.

 

Výhody přináší i jiná první jarní zelenina, například kedlubna. Obsahuje vitamin B, C a je bohatá na vlákninu, fosfor, železo, zinek, jód, hořčík, poměrně dost selenu a síru. Pozadu nezůstává ani cibule, která je odjakživa považována za přírodní léčivo.

 

Náš tip: Polévky z první jarní zeleniny

 

 

Špenátová polévka:

 

 

- 300 g bio špenátu

 

- 2 ks bio cibule

 

- 1 stroužek bio česneku

 

- 1 l bio zeleninového vývaru

 

- lžíce hladké mouky v bio kvalitě

 

- 100 ml bio smetany

 

- bio extra panenský olivový olej na

 

smažení

 

- sůl a bio pepř na dochucení

 

 

Nejprve si najemno nakrájejte cibulku a česnek, které nakrátko orestujte na olivovém oleji dozlatova. Přidejte mouku, kterou také krátce osmažte, a vývar. Směs přiveďte k varu. Poté vložte očištěný špenát a vařte za občasného míchání na středním plamenu asi 10 minut. Polévku zjemníte smetanou. Vše nakonec rozmixujte ponorným mixérem a dochuťte solí a pepřem.

 

 

Kedlubnová polévka:

 

 

- 3 ks bio kedlubny

 

- 3 ks bio brambor

 

- 1 ks bio cibule

 

- 3 stroužky bio česneku

 

- 1 l bio zeleninového vývaru

 

- 3 lžíce bio másla

 

- 1 ks bio smetany

 

- špetka muškátového oříšku

 

- sůl a pepř na dochucení

 

 

Kedlubny a brambory oloupejte a nakrájejte na kostičky. Poté si připravte najemno nakrájenou cibulku, kterou smažte na másle dozlatova. Přidejte kedlubny a brambory, a ještě chvíli smažte, dokud i zelenina nepustí barvu. Přidejte vývar a vařte, dokud směs nezměkne. Asi po čtvrt hodině polévku rozmixujte ponorným mixérem. Zjemněte smetanou, přidejte prolisovaný česnek, okořeňte muškátovým oříškem a dochuťte solí a pepřem.

 

 

Kupujte BIO. Pro budoucnost!

 

Chceme-li podpořit lokální ekonomiku, není nám lhostejná příroda a životní prostředí, a navíc myslíme na budoucnost naší i našich dětí, měli bychom na to dbát zejména v uličkách mezi nákupními regály. Správným krokem, jak podpořit ekologické zemědělce, kteří přirozeně pečují o půdu, krajinu a hospodářská zvířata s maximální ohleduplností, je totiž nákup jejich bioproduktů.