sobota 15. listopad 2014 0:00

Audi představilo nové modely TT a TTS

Klasický vůz v moderním pojetí přichází na start v nové podobě: Audi uvádí na trh novou generaci modelů TT* a TTS*. Kompaktní sportovní vůz fascinuje svým emocionálním designem, vyhraněnou dynamikou a pokrokovou technikou.

Nové Audi TT přichází na český trh v říjnu 2014

 

Nové modely Audi TT* a TTS* jsou stroje pro vášnivé řidiče – silné, lehké, úsporné a důsledné.

Designéři Audi moderně interpretovali u nových modelů TT a TTS nezaměnitelné tvary původního TT z roku 1998 a obohatili je o mnoho dynamických prvků.

 

Karoserie modelů TT a TTS představuje svým konceptem smíšené konstrukce nový evoluční stupeň prostorového rámu ASF (Audi Space Frame) na základě modulární platformy MQB pro vozy s motorem uloženým vpředu napříč. Ve struktuře přední části vozu a podlahy prostoru pro cestující nalézá uplatnění velký počet komponentů z oceli tvářené za tepla včetně tvrzení. Skelet prostoru pro cestující a všechny vnější panely jsou z hliníku. Verze Coupé 2.0 TFSI s mechanickou převodovkou má pohotovostní hmotnost (bez řidiče) jen 1230 kilogramů – to je až o 50 kilogramů méně než dosud. Značka Audi tak podruhé v řadě snížila při generační obměně hmotnost modelu TT.

 

Trvalý pohon všech kol quattro, který se dodává pro nové Audi TT 2.0 TFSI na přání a pro TTS sériově, se prezentuje ve zcela novém vývojovém stupni. Jeho elektrohydraulická lamelová mezinápravová spojka zajišťuje přenos hnací síly v běžném provozu na přední kola, ale v případě potřeby dokáže extrémně rychle přenášet točivý moment také na zadní nápravu. Elektronické řízení spojuje potěšení z jízdy a bezpečnost na zcela nové úrovni.

 

Při sportovní jízdě je pohon zadních kol připojován rychleji a obecně častěji. Nové modely TT a TTS jsou tak doslova vtlačeny do zatáčky. Na vozovce s nízkou přilnavostí umožňuje pohon quattro jízdu v řízeném, bezpečném smyku.

Nová generace TT přichází na trh se třemi nově vyvinutými, výkonnými čtyřválci – jedním TDI a jedním TFSI pro TT* a s vrcholným TFSI v modelu TTS*. Všechny motory mají zdvihový objem dva litry, rozpětí jejich výkonu sahá od 135 kW (184 k) do 228 kW (310 k).

 

Sériová výbava je velkorysá, zahrnuje například Audi Parking systém, rádio MMI a xenonová světla Plus. Nabídku završují komfortní prvky výbavy na přání, jako například komfortní klíček či tmavě tónovaná skla oken. V oblasti asistenčních systémů sahá paleta od sériově dodávaného systému sledování únavy řidiče, přes Audi side assist, Audi active lane assist a rozpoznávání dopravních značek až po parkovacího asistenta se zobrazováním okolí.

 

Základní cena je 999 900 Kč.