pátek 26. září 2014 0:00

Vorarlbersko: Země průkopníků lyžování

Vorarlbersko, země na západě Rakouska, je kolébkou lyžování. Dnes těží z bohatých zkušeností, ideálních přírodních podmínek, vynalézavosti svých obyvatel a v neposlední řadě – ze služeb dobrých hostitelů.

 Foto 2.2570706

Vorarlbersko, země na západě Rakouska, je kolébkou lyžování. Dnes těží z bohatých zkušeností, ideálních přírodních podmínek, vynalézavosti svých obyvatel a v neposlední řadě – ze služeb dobrých hostitelů.

Po necelých šesti hodinách jízdy autem z Prahy už můžete stát na lyžích ve Vorarlbersku!
Jak se do Vorarlberska dostanete?
Na výběr máte hned několik možností. Při cestě autem je nyní lepší příjezd ze severovýchodu po dálnici A96 z Mnichova do Lindau u Bodamského jezera. U Memmingenu se na A96 napojuje dálnice A7. Od Kempten (A7) je po B19 (rychlostní silnice) průjezdné spojení až do Kleinwalsertalu.

pfaenderbahn-blick-auf-bodensee--otmar-heidegger-pfaenderbahn-ag--d
Další možností je cesta po železnici přes Cheb nebo přes Augsburg do Bregenzu nebo přes Horní Dvořiště, Linec a Salcburk do Feldkirchu.

Vorarlbersko: Země průkopníků lyžování
Vorarlbersko leží v západní částí Rakouska, v místech, kde Rakousko hraničí s Německem, Švýcarskem a Lichtenštejnským knížectvím. Vorarlbersko je regionem průkopníků lyžování. V tomto hornatém kraji mezi Bodamským jezerem a Arlbergem hrají zimní sporty všeho druhu významnou roli už přes sto let. Vorarlbersko dnes profituje nejen z této bohaté zkušenosti, ale také z ideálních topografických předpokladů, z inovativních nápadů a v neposlední řadě z dobrých hostitelů.

Země a lidé
Vorarlbersko představuje dynamickou zemi s akcentem na umění, která přichází s různými podnětnými myšlenkami. Otevřená atmosféra je cítit ve vzduchu a je všude vidět: na překvapivě moderní architektuře, na pozoruhodných projektech, na kvalitních a promyšlených nabídkách. Lyžařské oblasti jsou na míru zasazeny do krajiny. Lyžaři a snowboardisté oceňují excelentní a velmi rozmanité terény. Stále více návštěvníků zkouší „freeriding“: jezdí hlubokým sněhem mimo sjezdovky a vychutnávají si možnost zanechávat na zasněžených pláních jen svou vlastní stopu.

Kvalita je vysoká: Lech-Zürs patří k nejlepším lyžařským oblastem na světě, Brand se etabloval jako oblast vhodná pro sportovce i rodiny s dětmi, Montafon bude od prosince jedním téměř nekonečným lyžařským areálem, protože se tu spojí dřívější samostatné regiony „Hochjoch“ a „Silvretta Montafon“.

Kdo se pohybuje raději mimo sjezdovky, může se vydávat na pěší túry zimní přírodou – i na sněžnicích, zkoušet si pěkný skluz v běžkařských stopách a prožívat pod vedením expertů dobrodružství jako jízdu se psím spřežením husky, jízdu na speciálních pneumatikách (snowtubing) či jízdu na létacím zařízení Flying Fox.

Labužníky nejpříjemněji překvapí vorarlberská kuchyně. V nadprůměrně mnoha vyznamenaných restauracích a hostincích se podávají kreativní vybrané lahůdky z regionální kuchyně.

Vesnice ve Vorarlbersku si zachovaly své typické kouzlo, všude najdeme harmonickou kompozici z tradičních stavení a současných staveb. Nápadný je zejména velký počet nově a dobře postavených domů ve stylu moderní vorarlberské dřevěné architektury. Také řada hotelů se představuje zajímavou kombinací starých a nových prvků a zvláštní poklidnou,odpočinkovou atmosférou.

Foto 3.2525645

Ubytovací podniky ve Vorarlbersku sázejí na kvalitu ve všech cenových kategoriích – od pětihvězdičkového hotelu až po ubytování v soukromí. 16 vorarlberských hostitelů (od apartmánu po čtyřhvězdičkový hotel) nabízí v letošní zimní sezoně speciální paušální nabídky pro české hosty.

MPI web banner 468x60 3