pondělí 2. květen 2016 0:00

Tip: Cyklostezka Traisental-Radweg

Příjemné rovinatá Traisentalská cyklostezka (Traisental-Radweg) spojuje mezi idylickými terasovitými vinicemi a širokými poli St. Pölten a Mariazell. Pohodáři se nechají vést podél řeky Traisen kolem městeček Wilhelmsburg, Lilienfeld, Hohenberg, St. Aegyd a Kernhof, kde je očekávají početné historické zajímavosti.

Skvělé pro rodiny


111 příjemných kilometrů rozdělených do 4 etap čeká na Traisentalské cyklostezce na rodiny a cyklisty požitkáře. Nejvíce pohodová je etapa Dunaj – St. Aegyd, především při jízdě po proudu řeky. Trochu sportovnější je úsek ze St. Aegydu do Mariazell. Odměnou je spousta idylických místeček podél řeky Traisen, která zvou k oddechu a osvěžení ve vodě.

 

Jde to ale také naprosto pohodlně. A sice když se využije jedna z mnoha možností a přestoupí se na autobus nebo vlak. Mimochodem: téměř celá trasa vede mimo silnice po asfaltových a dobře značených cyklostezkách. Náš tip: bezpodmínečně vložte zastavení v klášteře Herzogenburg nebo v prvním velbloudím divadle a ZOO s bílými tygry (Kameltheater Kernhof mit weißem Zoo).

 

Za každou zatáčkou se skrývá dobrý důvod pro přestávku
Na Traisentalské cyklostezce si pilní cyklisté užívají pestrou mostviertelskou krajinu a vychutnávají regionální pochoutky. Náš tip: ochutnejte z každého jídelního lístku něco, počínaje lilienfeldskou divočinou z předhůří Alp, k tomu sklenice ovocné šťávy z regionu a jako dezert jemně aromatická variace tradičních sýrů Traisentaler Hofkas’ (název "Hofkas" popisuje tradiční ruční zpracování mléka v kvalitní sýrové produkty na statcích v St. Pöltenu, Wilhelmsburgu a Eschenau. Region požitků Traisentaler Hofkas tak nabízí variaci různých druhů sýrů – od čerstvých přes měkké po tvrdé sýry).

 

Informace o trase:
obtížnost: střední
délka: 111 km
stoupání: 1.093 výšk. m
klesání: 423 výšk. m
doba jízdy: cca 7,5 h
nejnižší bod: 187 m
nejvyšší bod: 1.010 m

 

foto Traisental, © Mostviertel Tourismus, weinfranz.at