středa 7. březen 2018 0:00

Rokytnice zve na jarní lyžovačku a Roky open cup

První březnový týden s sebou přinesl sněhovou nadílku, takže se lyžaři mohou těšit na další porci čerstvého prašanu. Sjezdovky v Rokytnici jsou díky mrazivému počasí předchozích dnů ve skvělé kondici a slibují vydatnou jarní lyžovačku až do konce sezóny.
V důsledku odlivu prázdninových návštěvníků je nyní na svazích méně lyžařů a od 5. 3. 2018 navíc lyžujeme za ceny vedlejší sezóny. V neděli 11. března proběhne ve středisku Horní Domky čtvrtý díl seriálu veřejných závodů ve slalomu #ROKY OPEN CUP, kde mohou závodníci znovu otestovat své schopnosti.

 

„Díky příznivému mrazivému počasí se nám podařilo vytvořit na sjezdovkách kvalitní základ, který nyní budeme dle potřeby udržovat, abychom návštěvníkům zajistili skvělé podmínky pro lyžování až do 2. dubna, kdy ukončíme letošní lyžařskou sezónu. Jižní svahy Lysé hory jsou přirozeně náchylnější vůči jarnímu počasí a sníh zde taje dříve, ale letošní zima nám dovolila se na závěrečnou etapu sezóny dostatečně připravit. Těšíme se, že březen přinese hodně slunečných dnů, aby si návštěvníci mohli vychutnat to pravé jarní lyžování. V neděli 11. března se uskuteční předposlední veřejný závod ve slalomu #ROKY OPEN CUP. Pokud máte chuť a odvahu, přijeďte poměřit své síly. Tuto sérii veřejných závodů zakončíme v neděli 25. 3. 2018. Lyžařskou sezónu v Rokytnici uzavřeme akcí s názvem Pomlázka na lyžích, kterou připravujeme, a již brzy uveřejníme bližší informace,“ uvádí k provozu Vít Pražák, ředitel Skiareálu Rokytnice nad Jizerou.

 

Lyžařská střediska Horní Domky a Studenov jsou v provozu denně od 8:00 do 16:00 hodin. Z náměstí do skiareálu Horní Domky vozí lyžaře bezplatný skibus, který jezdí od 5. 3. 2018 v půlhodinových intervalech.