úterý 30. červenec 2019 0:00

Romantický západ slunce na Stezce Krkonoše a každou neděli show dravců se sokolníky!

Ti, kdo chtějí zažít něco unikátního, budou mít v polovině srpna jedinečnou možnost. Tým Stezky korunami stromů Krkonoše totiž v pátek 16.srpna pořádá speciální prohlídku Stezky se západem slunce, výkladem průvodce o krkonošském ptactvu a komorním hudebním doprovodem. Zda se budete kochat výhledem a fotit o sto šest, nebo si s partnerem užijete romantickou chvilku se skleničkou prosecca v ceně vstupenky, je jen na vás.

„Na konci května jsme pro veřejnost uspořádali ojedinělou ranní prohlídku s rozbřeskem, kterou její návštěvníci velmi chválili. Pozitivním ohlasem jsme se nechali inspirovat a chceme lidem prostřednictvím Stezky nabídnout další jedinečný zážitek,“ říká Marie Jarkovská, jednatelka Stezky korunami stromů Krkonoše.

 

 

Zajímavosti o přírodě, občerstvení i prosecco

Návštěvníky provede Stezkou průvodce ze Správy krkonošského národního parku, který se s nimi podělí o odborný výklad ohledně krkonošského ptactva. Na vrcholku vyhlídkové věže Stezky, která je vysoká přes 40 metrů, pak na návštěvníky bude čekat malé občerstvení, sklenička alkoholického prosecca nebo pro řidiče nealkoholického sektu a krátký živý koncert, který hudebně doprovodí výhled do krajiny.

 

„Vstupenky na večerní prohlídku lze již nyní zakoupit na našem e-shopu. V její ceně je jak občerstvení, tak sklenička prosecca,“ vysvětluje Zdeněk Pop, marketingový ředitel Stezky korunami stromů Krkonoše.

 

Čeští dravci každou prázdninovou neděli

Stejně jako minulý rok se návštěvníci Stezky mohou těšit na vystoupení dravců v doprovodu sokolníků ze sdružení Dotkni se křídel. „Každou prázdninovou neděli, tedy během července a srpna si každý příchozí může od 11 do 16 hodin dravce prohlédnout pěkně zblízka, dozvědět se o nich různé zajímavosti a když budou mít dravci dobrou náladu, tak i pohladit. Ale to záleží na nich,“ říká s úsměvem Pop.

1 956 znaků s mezerami 

 

Stezka korunami stromů Krkonoše

Za první rok své existence se s více jak 330 tisíci návštěvníky zařadila mezi nejnavštěvovanější atrakce severních a východních Čech. Její oblíbenost se projevila i v podobě absolutního vítězství v soutěži DestinaCZe 2018 o nejoblíbenější atrakci v České republice pořádané agenturou CzechTourism. Stezka je unikátní svou podzemní jeskyní s edukační expozicí o půdě a během procházky návštěvníci vystoupají z podzemí až do výšky téměř 43 metrů, navíc je bezbariérová po celé své délce. 

MPI web banner 468x60 3