čtvrtek 13. březen 2014 0:00

Tip na cestování: Projeďte si Švýcarsko vlakem

Chcete prožít opravdu netradiční dovolenou, kde si dokonale užijete krásy přírody a navíc si vychutnáte panoramatické vyhlídky? Pak vám doporučujeme objevovat krásy Švýcarska vlakem. Můžete si vybrat hned z několika vlakových spojů.

 

 Bernina Express a Heidy Express

Heidi bernina

Trasa Bernina: Chur – St. Moritz – Berninapass – Poschiavo – Tirano (– Lugano)

Trasa Heidy: Davos – Berninapass – Tirano

Tratě Albula a Bernina Rhétské dráhy, které patří pod světové dědictví UNESCO, platí za jedny z nejimpozantněj­ších přejezdů Alp. Speciální zážitek je jízda Bernina Expressem – okolo ledovců, 55 tunely a přes 196 mostů až do Tirana v Itálii. Stoupání 70 promile zvládá vlak s lehkostí. V létě pokračuje cesta Bernina Expressu autobusem ke Comskému jezeru a do Lugana. Bernina Express disponuje moderními panoramatickými vozy 1. a 2. třídy. Palubní občerstvení Railbar podává snacky a nápoje. Místo je nutno rezervovat. Příplatek za místo k sezení: léto 12 CHF, zima 9 CHF. Příplatek za Bernina Express Bus 12 CHF.

www.berninaexpress.ch

Glacier Express - Ledovcový expres

8691395183 ca5f87c2cc o

Trasa: St. Moritz/Davos – Chur – Andermatt – Brig – Zermat

Ledovcový expres není jen nejslavnější panoramatickou železnicí, ale také „nejpomalejším rychlíkem“ světa. Okolo sedmi hodin trvá jeho cesta z Zermattu do Sv. Mořice nebo Davosu. Denní cesta vede panenskou horskou krajinou, mondénními letovisky, hlubokými soutěskami, půvabnými údolími a 91 tunely. Cestující si na cestě mohou vychutnat lahodný oběd přímo na svém sedadle. Ledovcový expres jezdí s moderními panoramatickými vozy 1. a 2. třídy. Místo je nutno rezervovat. Příplatek za místo k sezení: léto 33 CHF, zima 13 CHF. Cena za oběd na místě: tříchodové menu 43 CHF, denní nabídka 30 CHF. www.glacierexpress.ch

GoldenPass Line

8691396231 e3627f8a8f o

Trasa: (Zürich –) Luzern – Brünigpass – Interlaken – Zweisimmen – Montreux (– Genf)

Několik jezer, 6 kantonů, 3 průsmyky: Se třemi vlaky GoldenPass Line se jezdí po Švýcarsku od Montreux u Ženevského jezera přes průsmyk Brünigpass do Lucernu u jezera Vierwaldstättersee. Cestující, kteří se jednou v životě chtějí cítit jako strojvedoucí, mají možnost si na trase mezi Montreux a Zweisimmenem zarezervovat VIP místa ve špičce vlaku. Ve starých dobrých časech se octne ten, kdo se usadí do stylových polstrovaných sedadel vozů GoldenPass Classic ve stylu Orient Expressu. Přestup ve Zweisimmenu a Interlakenu Ost. Příplatek za VIP místo: 20 CHF (vč. 1 drinku zdarma).

www.goldenpass.ch

Více informací: www.SwissTravelSystem.com

foto: swiss-image.ch