sobota 1. březen 2014 0:00

Douz: Brána od Sahary

Chcete-li poznat tuniskou Saharu, jeďte do města Douz, odkud lze podniknout výlet do nekonečných dun saharského písku. S největší pravděpodobností se zde vydáte na projížďku do pouště na hřbetu velblouda a poté strávíte noc v některém ze zdejších hotelů.

Douz je to poslední město před hltavým chřtánem pouště a říká se o něm, že je to brána od Sahary. Není tedy divu, když na okraji města najdete symbolickou sochu klíče, který otevírá cestu do pouště

Právě toto město je nejlepším místem, odkud podniknout výlet na Saharu. O kousek dál za ním se už totiž rozprostírají až k obzoru kopce nekonečných dun.

Výlet do pouště

Do Douz se jezdí většinou na dva dny s tím, že noc strávíte v jednom ze zdejších hotelů. Pokud jedete na výlet s cestovkou, organizace bývá asi takováto. První den se podíváte do centra města, pak následuje relax v hotelu a čeká se na příchod večera. V tuto dobu se totiž nejčastěji podnikají výlety na velbloudech do pouště, abyste viděli krásný západ slunce.

Ideální je vyrazit do Dous v prosinci nebo v lednu. Koná se tu totiž FESTIVAL INTERNATIONAL DU SAHARA DE DOUZ, což je čtyřdenní oslava tradiční pouštní kultury.

1472892 608493399220591 817885636 n

Festival je hlavně o zvycích a tradicích kočovných pouštních lidí, který nabízí tradiční hudbu, tanec, čtení poezie, velbloudí závody a zápasy, dostihy nebo závody pouštních psů, tzv. salugis, což je obdoba více známých závodů chrtů. Tento bohatý a originální kulturní festival, který se nese v příjemné atmosféře, je zaměřen převážně na život beduínů.