neděle 23. únor 2014 0:00

Orlické hory plné tradic a dech beroucí atmosféry

Když na našich horách napadne sníh, to je teprve podívaná. Kam vás jen pozvat dřív? Možná se hodí jeden tip pro opozdilce s nákupem vánočních dárků. Pokud chcete dát svým blízkým něco originálního, naše domácí dílny jsou vám otevřené. Najdete v nich opravdové umělecké skvosty.

Třeba v Deštném je Ateliér zvonaře a hrnčířky – krásné ručně dělané zvonky nachází opět svá místa na všech obydlích. V Rokytnici je zase šikovný brašnář – vyrobí vám z pravé kůže, na co si jen vzpomenete. No a pak je tu Kopeček a sdružení Neratov – to je vůbec unikátní projekt. Zaměstnává osoby se zdravotním postižením a vyrábí tu nejkrásnější keramiku široko daleko.

Přinášíme pár tipů od Petry Smrčkové, ředitelky destinační společnosti Orlické hory a Podorlicko. Při výletu do Orlických hor se nezapomeňte zastavit u poutního místa Neratov (pův. Bärnwald), které bylo významným poutním místem již od 2. poloviny 17. století. Na pouť sem přicházely údajně až čtyři tisíce poutníků – a tak si až tu budete, nezapomeňte něco přát do nového roku. I muzea mají v tomto roce úplně jinou atmosféru – rádi bychom upozornili především na jedno, zbrusu nové, v sobotu 14. 12. 2013 poprvé otevřené veřejnosti. Jedná se o Sýpku – Muzeum Orlických hor v Rokytnici v Orlických horách, které své návštěvníky seznámí s krásami Orlických hor a řemesly a umem našich předků. Otevřeno je denně kromě pondělí.

Karta hosta Orlických hor a Podorlicka

Rozhodli jsme se odměnit vás za to, že jste přijeli na návštěvu do naší krásné destinace. Jak? Kartou hosta, která je nabitá slevami a bonusy, které vám zpříjemní váš pobyt. Během něho získáte zdarma nejen slevovou kartu, ale když si správně vyberete ubytovací zařízení, můžete si svou návštěvu zpříjemnit službami zdarma, které vám váš ubytovatel na kartu nahraje.  Všechny informace najdete na www.orlickakarta.cz, nicméně to důležité vám můžeme sdělit již nyní. Až 15% slevy na lyžování, množství wellness procedur, vstupy do muzeí, adrenalinové jízdy na čtyřkolkách či možnost vyzkoušet si novinky ve fitness jako jsou jumping nebo fitbox – to vše a mnohem více obdrží návštěvník Orlických hor a Podorlicka u svého ubytovatele buď s výraznou slevou, anebo úplně zdarma.  Neubytovali jste se? Nevadí, zajděte do některé z našich smluvních prodejen a kartu si kupte – je na ni připraven hodnotný dárek pro každého milovníka zábavy.

www.orlickakarta.cz

Kompletní turistickou nabídku destinace Orlické hory a Podorlicko: www.mojeorlickehory.cz

www.atelierdestne.cz

www.hemr.cz

www.kopecek.neratov.cz

www.neratov.cz

www.info.rokytnice.cz