neděle 19. říjen 2014 0:00

Praha se stane tranzitním hubem pro Kanárské ostrovy

Učinit z Prahy tranzitní hub střední a východní Evropy pro Kanárské ostrovy je hlavní vizí plánu, který na tiskové konferenci CANARY ISLANDS –LATITUDE OF LIFE, prezentovali zástupci společností Canaria Travel, Travel Service a Smart Wings a Letiště Václava Havla.

Tento unikátní krok přijel do metropole Česka podpořit také prezident regionální vlády Kanárských ostrovů, Jeho Excellence Paulino Rivero. Hlavním hybatelem této ekonomicky přínosné strategie je cestovní kancelář Canaria Travel, která ročně přepraví na Kanárské ostrovy zhruba 25 tisíc českých turistů. Ze současných pěti letů týdně tak cestovní kancelář plánuje pro rok 2015 každodenní spojení z Prahy na Kanárské ostrovy. „Tento pomyslný letecký most mezi centrální Evropou a oblíbenými španělskými ostrovy je kooperován také ve spolupráci s kanárskými aerolinkami Binter Canarias, které zajišťují leteckou přepravu mezi jednotlivými ostrovy," uvedla Lenka Viková, jednatelka a generální ředitelka Canaria Travel.


Mezinárodní hub mezi Prahou a Kanárskými ostrovy nabídne komfortní spojení také pro cestovatele z dalších států střední a východní Evropy. „Pro destinaci Kanárských ostrovů jsme uzavřeli codesharovou spolupráci s ČSA, která nám umožňuje návaznost sítě Českých aerolinií směřujících například z Ruska přímo na linky a charterová spojení Travel Servisu na Kanárské ostrovy," prohlásila Vlaďka Dufková, tisková mluvčí společnosti Travel Service. Praha se tak stává centrem, ze kterého se na Kanárské ostrovy létá nejen přímo, ale i transferově z Ruska, Polska, Bulharska nebo Maďarska.
Vznik tranzitního hubu v Praze vítá i kanárská vláda. Její prezident Paulino Rivero proto tomuto kroku svojí osobní přítomností v metropoli vyjádřil jasnou podporu. „Příjmy z turistiky tvoří třicet procent našeho hrubého domácího produktu, cestovní ruch je pro nás proto stěžejní téma. Ročně k nám zavítá 13 milionů turistů z celého světa. Naší současnou strategií je nyní zaměření především na návštěvníky ze střední a východní Evropy. Velký potenciál spatřujeme v turistech z Polska a Ruska. Praha má tak v našem směřování své významné postavení," řekl Paulino Rivero.