úterý 18. listopad 2014 0:00

Vorarlbersko: Varianty ve sněhu

Na západě Rakouska, mezi Bodamským jezerem a Arlbergem předvádí zima celou svou nádheru. Moderní lyžařská střediska, spousta přírodního sněhu a nápadité nabídky: Ve Vorarlbersku pěstují umění lyžování již více než 100 let a - ještě mnohem déle - kulturu pohostinnosti.

Vyhlášená kuchyně spoléhá na regionální produkty. A také mimo sjezdovky je co objevovat. Zhruba šest hodin trvá cesta z Prahy do lyžařských oblastí Vorarlberska.

Excelentní sjezdovky a freeridové svahy udělaly ze středisek v Lech Zürs am Arlberg jednu z nejznámějších lyžařských oblastí v Alpách. Na úvod lyžařské sezóny okouzlí návštěvníky "kinokabinky" zdejší lanovky. Jazz, swing a soul pobaví na závěr sezóny při hudebním festivalu "Tanzcafé Arlberg".

 

Rekreační lyžaři ocení sportovní a rodinná lyžařská střediska v Bregenzerwaldu. Novinkou od minulé zimy je lanovka spojující Warth-Schröcken a Lech Zürs am Arlberg. Prostor pro lyžování v Arlbergu je tak ještě větší a nabízí ještě více možností.

 

V Montafonu si zimní sportovci, a to i profesionálové, skutečně přijdou na své. Zimní sezónu zahájí svými závody Světového poháru snowboardisté a skicrossaři. V lednu zde bude hostovat Evropský olympijský festival mládeže (EYOF). Perfektní pro sportovní nadšence: Montafon Totale - 36 razantních kilometrů sjezdovek je třeba zvládnout při jízdě celým údolím.

 

Načerpání nové energie v zimní přírodě je hlavní devizou údolí Kleinwalsertal. V lyžařských oblastech se dá přejíždět mezi Rakouskem a Německem po svazích s mnoha vyhlídkami nebo najít rytmus v běžeckých stopách.

 

Trávit čas společně s rodinou - při lyžování, zimní turistice, sáňkování, při vyjížďkách na saních s psím spřežením, při hrách ve sněhu: K tomu zvou rodinná střediska Brandnertal a Sonnenkopf v údolí Klostertal.

 

O kultivovanou atmosféru Vašeho ubytování se postarají pozorní hostitelé. Většina hotelů a penziónů je v rodinném vlastnictví. Tady si hosté mohou být jisti tou nejlepší péčí a spolehnout se na vysokou kvalitu. V restaurantech, hostincích a na horských chatách si můžete vybrat z místní domácí nebo kreativní kuchyně. Vorarlbersko dokáže výborně spojovat pohyb, požitek a inspirující dojmy.