středa 25. říjen 2017 0:00

Nemusíme sledovat bublinky, konvice to zvládnou za nás

Káva je ráno pro spoustu lidí startérem do nového dne, další si pak povzbuzující nápoj dopřávají průběžně. Jiní ale přísahají na čaj, to že je ten pravý životabudič. Čaj černý, zelený s příchutí, a ještě jiní zase nedají dopustit na bylinkové nálevy a čaje ovocné. 

Všechny tyto nápoje mají sice různé vyznavače, ale jedno společné – bez precizní přípravy nedosáhneme té ideální chuti a účinku. To znamená co nejpřesnější dodržet teplotu vody a dobu jejího působení. Staří Číňané teplotu vody měřit neuměli, a tak se při přípravě čaje dívali do kotlíku, v němž se voda vařila.

 

Jestliže se u dna tvořila spousta malých bublinek, byla to voda „krabích očí“, a ta má ještě nízkou teplotu. Větší bublinky znamenaly, že to je ta správná chvíle na zalití čaje; takové vodě se říkalo voda „rybích očí“. Jestliže se správná chvíle prováhala, ve vodě se dělaly bubliny velké a stala se z ní voda „starého muže“, která už měla teplotu příliš velkou.   

 

S kvalitními přístroji společnosti Catler ale bublinky sledovat nemusíme a naše starosti o tu správnou teplotu můžeme přenechat jim.

  

Rychlovarnou konvici KE 8010 s nastavením teploty podle druhu připravovaného nápoje lze nejen dosáhnout vody teplé přesně 80 °C, 85 °C, 90 °C, 95 °C a 100 °C, ale také tu správnou teplotu udržet. Znáte to – dáme ohřát vodu do konvice, někdo třeba zavolá a my zapomeneme, že tam nějakou vodu máme.

 

Ta ochladne a pak už nám nezbývá než si odpustit tu správnou chuť nápoje, nebo vodu ohřívat znovu. S praktickou funkcí Keep Warm pro udržení nastavené teploty vody nám tento problém odpadá a na to, že jsme chtěli vodu na čaj či kávu si můžeme vzpomenout dokonce až po dvaceti minutách, přestože nás konvice zvukovým signálem už dávno upozornila, že teď je ta správná chvíle. K pohodlí obsluhy slouží i mechanizmus tlumeného otevírání víka nebo automatické vypnutí a ochrana proti přehřátí při zapnutí bez vody. Samozřejmostí je dokonalé zpracování každého detailu, vysoce kvalitní materiály, stylový design. Na přístroj je navíc tříletá záruka. 

 

Doporučená cena Catler KE 8010 je 3140 Kč.

 

K přípravě vynikajícího čaje je ovšem ještě třeba krom přesné teploty znát správnou dobu louhování. Nejen to, měli bychom ji také dodržet. To také nemusí být vždy snadné a dlouho louhovaný čaj nám může pokazit chuť. Na tohle ale také pamatovala společnost Catler, když na trh dodala rychlovarnou konvici TM 8010. U ní si můžeme vybrat teplotu vody na zelený, čaj, černý, bílý, oolong (vyslov wu lung – žlutozelený, řízeně oxidovaný čaj) nebo čaj bylinkový. Krom toho si můžeme nastavit přesnou teplotu vlastní. To ale není jediná přednost.

 

Pře sklo konvice Duran Schott můžeme pozorovat sítko na čaj, které se podle doporučené doby louhování toho, kterého konkrétního čaje samo do vody zanoří a opět vynoří. Pochopitelně, že se nemusíme řídit doporučením a sami si čas louhování určit. Je tak vyloučené, že bychom dobu louhování mohli překročit. V tom všem nám bude nápomocný podsvícený displej s potřebnými údaji. Konvice neslouží jen k přípravě čaje, ale můžeme si v ní i ohřát vodu k přípravě kávy, čokolády nebo v nastávajících chladných dnech třeba vody na grog. 

 

Doporučená cena Catler TM 8010 je 8390 Kč.

 

Soutěž:

 

Chcete vyhrát konvici Catler?

 

Pak stačí správně odpovědět na naši soutěžní otázku a mít štěstí?

 

Jak se jmenuje funkce, kterou má konvice Catler KE 8010 pro udržení nastavené teploty vody?

 

Správnou odpověď posílejte na emailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  do 15. 11. 2017 s uvedením vaší odpovědi, jména a příjmení, emailové adresy a telefonního čísla.

 

Do předmětu emailu nezapomeňte uvést "Catler". Vyhrává 155.správná odpověď.

 

 

O značce:

 

Značka CATLER patří do portfolia spotřebičů světoznámého výrobce, z jehož dílny pochází několik výrobků ve světě oceněných za špičkový design. První výrobek opustil továrnu již v roce 1932. Od té doby se tyto australské spotřebiče rozšířily do více než 30 zemí celého světa a na českém trhu se s nimi můžete setkat od roku 2008.

 

CATLER je synonymem propojení nejmodernější technologie a skvělého vzhledu. Elegantní design všech produktů se vyznačuje vznešenou jednoduchostí tvarů a výběrem exkluzivních materiálů, v nichž hraje prim především ušlechtilý

 

broušený kov a nerez. CATLER je přímo stvořen pro moderní kuchyně, kde se stále častěji uplatňují nové trendy a technologie – tyto spotřebiče pracují po naprogramování téměř sami, komunikují s Vámi pomocí inteligentních displejů a jejich obsluha je naprosto jednoduchá. Při vývoji všech výrobků je kladen důraz především na bezpečnost, zdravou a rychlou přípravu pokrmů a v neposlední řadě i na snadnou údržbu.