neděle 6. duben 2014 0:00

Samsung mění dosavadní představy o chladničkách

Nejnovější chladničky Samsung typu Food Showcase a French Door vynikají elegancí, kvalitou a inovativními funkcemi. Ukládání a uchovávání potravin je tak snadné a přehledné.  

snidanesamsungshowcase1 

Nejnovější chladničky Samsung typu Food Showcase a French Door vynikají elegancí, kvalitou a inovativními funkcemi. Ukládání a uchovávání potravin je tak snadné a přehledné. 

Společnost Samsung představuje na českém trhu své nejnovější zástupce z oblasti chlazení.Kategorie chladniček Food Showcase a French Door díky svým výjimečným vlastnostem mění zažitý způsob chlazení.

„Chladnička v moderní domácnosti už není jen prostým pomocníkem. Je důležitou součástí interéru kuchyně. Proto představujeme novou řadu premiových chladniček Food Showcase a Frenchdoor, které nabízí jednoduchou organizaci uložených potravin,“ říká Michal Kollár, produktový manažer společnosti Samsung Electronics, a dodává: „Zákazníci nechtějí trávit příliš mnoho času u otevřené chladničky při hledání potravin. Samsung Food Showcase je řešením pro všechny členy domácnosti, které kombinuje požadavky spotřebitelů s vynikající kvalitou a inovativním designem.“

 

Chladnička Food Showcase

 

Chladnička Food Showcase je nepřehlédnutelná už jen svým zevnějškem. Její inovativní design chytře dělí potraviny podle doby skladovaní: vitrínová část ShowCase umožňuje okamžitý přístup k často používaným potravinám, jako malé občerstvení, nápoje nebo ovoce, a vnitřní část InnerCase pro potraviny vyžadující delší dobu skladování.

Vitrína ShowCase otevírá pouze vnější dveře nové chladničky Samsung Food Showcase. Po jejím otevření může každý během okamžiku najít přesně to, co hledá. Je zde několik variabilních přihrádek na omáčky, nápoje, svačiny a další. Vitrína je rozdělena do tří základních zón, které umožňují ukládat různé druhy potravin podle individuálních potřeb.

Vnitřní část chladničky InnerCase je navržena k uskladnění potravin, které nejsou potřeba tak často po ruce. Na rozdíl od běžných chladniček s jedním chladicím systémem pro ledničku i mrazák odděluje inovativní systém All Around Cooling společnosti Samsung proudění vzduchu zvlášť pro chladničku a mrazák. Navíc vnější dveře chladničky jsou vybaveny tzv. Metal cooling kovovým plátem, který akumuluje chlad a po opětovném zavření chladničky napomáhá k rychlejšímu dosažení potřebné teploty. Vzduch proudí několika vývody, takže efektivně chladí každou poličku. Výsledkem je udržení ovoce
a zeleniny déle čerstvé. Současně mrazák eliminuje negativní efekt velmi nízkých teplot na potraviny (tzv. „spálení mrazem“) a udržuje tak vysokou kvalitu zmraženého jídla.

Zásobník na led se vyznačuje elegantním provedením v nerezové oceli a jasným, ledově modrým displejem. Při stisknutí tlačítka si mohou uživatelé vychutnat osvěžující sklenici chlazené filtrované vody nebo si naplnit džbán kostkami ledem, či ledovou tříští. Zásobník na led Ice Master je zabudován ve dveřích mrazící části, takže poskytuje cenný prostor navíc tím, že uvolňuje další dvě police. Jeho kapacita je přesto až 2 kg ledu.

Pohon chladničky Samsung Food Showcase zajišťuje digitální invertorový kompresor, který zdokonaluje využití energie a chladící schopnosti. Automaticky volí mezi sedmi rychlostmi otáček v závislosti na chladicích požadavcích. Výsledkem této inteligentní technologie jsou velké úspory energie, nižší hlučnost a dlouhá životnost. Navíc s 10letou zárukou na digitální invertorový kompresor.

Doporučené maloobchodní ceny chladniček Samsung Food Showcase:

Typ RH57H90707F/EO - 87 990 Kč vč. DPH

Typ RH57H90507F/EO - 76 990 Kč vč. DPH

Typ RH57H8030SL/EO - 69 990 Kč vč. DPH

Chladnička French Door

Také chladnička typu French Door vyniká svébytným designem v nerezové oceli. Je vybavena dvojicí dveří a dvěma zásuvkami. Spotřebitelům nabízí ideální prostor pro výhodná rodinná balení, stejně jako pro potraviny nejrůznějších tvarů, velikostí i požadavků na teplotu.

 

French Door nabízí samostatnou přihrádku umístěnou ve výši pracovní plochy kuchyňské linky. Kromě toho, že maximálně usnadňuje vyndávání a vkládání potravin během vaření, má tato přihrádka tzv. CoolSelect zónu. Můžete si vybrat mezi čtyřmi přednastavenými režimy teploty přesně podle typu uložených potravin. Přihrádka CoolSelect je po stranách nově opatřena tenkými kovovými lištami Smart Divider, které se posunují horizontálně i vertikálně pomocí jediného tlačítka.

Jedinečným modelem je nově RF24HSESBSR, který je vybaven automatem na přípravu sodové vody ve spolupráci se společností Sodastream. Samsung je prvním výrobcem na světě, který exkluzivně nabízí ve svých chladničkách Sodastream.

Chladničky Samsung French Door je vybavená technologií Space Max, díky které mají ztenčený plášť. Vnější rozměry tak zůstávají nezměněné, přesto nabízí větší vnitřní kapacitu. V případě modelu RF24FSEDBSR jde až o 510 litrů prostoru.

Stejně jako všechny ostatní chladničky ze široké nabídky domácích spotřebičů Samsung mají chladničky z kategorie French Door unikátní beznámrazovou technologii True No Frost. Nevytváří se v nich nepříjemná námraza, která u běžných chladniček postupně zvyšuje jejich energetickou náročnost a která může za vznik povlaku na poličkách. Mikroskopické částečky ledu nezůstávají ani na samotných potravinách, takže vydrží čerstvé mnohem déle. Úsporou energie a nižší hlučností se vyznačuje digitální invertorový kompresor, který zajišťuje plynulý chod a na který se vztahuje záruka 10 let.

Chladící a mrazící část jsou řízeny nezávisle na sobě pomocí inovované technologie Twin Cooling Plus. Dvě samostatná proudění vzduchu a přesné ovládání teploty udržují optimální úroveň vlhkosti

v chladničce i mrazáku. Systém Twin Cooling Plus tak pomáhá zajistit, aby ovoce a zelenina měly ideální vlhkost a zůstaly co nejdéle čerstvé nebo aby zmrzlina nezměnila na led. K optimální distribuci chladného vzduchu v obou částech přispívá technologie Multi Flow.