úterý 21. říjen 2014 0:00

Lenovo a Ashton Kutcher slavnostně odhalili nový YOGA Tablet 2 Pro

Společnost Lenovo představuje nový tablet YOGA Tablet 2 Pro, který byl vyvinutý ve spolupráci s Ashtonem Kutcherem, jenž se před rokem připojil ke společnosti Lenovo jako produktový inženýr. Novinka nejenže překvapí a potěší uživatele množstvím prémiových technologií, ale přináší také vylepšení, která novým způsobem spojují dohromady hardwarové a softwarové inovace.

YOGA Tablet 2 Pro je unikátní tím, že disponuje vestavěným Pico projektorem, který umožňuje uživatelům bezprostředně proměnit stěny svého obydlí na obrazovku televizoru nebo filmové plátno. Společnost Lenovo zkombinovala skvělé video s neuvěřitelným zvukem, který tabletu přináší další prvenství – 8wattový zvukový systém se subwooferem JBL. Tyto výjimečné vlastnosti spolu s řadou dalších technologií vytvořily z YOGA Tablet 2 Pro tablet jako žádný jiný.

 

Kino v obýváku

Výzkumná studie Lenovo zjistila, že 88 procent lidí konzumuje velké množství digitálního obsahu doma na tabletu a více než polovina z nich na svém tabletu sleduje několikrát týdně TV. Tento závěr spolu se zpětnou vazbou od zákazníků vedly k vytvoření většího 13palcového displeje YOGA Tablet 2 Pro. Tablet navržený od začátku pro digitálně náročné spotřebitele je vybaven displejem s rozlišením QHD 2560×1440.

 

Ať už prezentujete na schůzce s kolegy nebo ležíte doma v posteli a sledujete film, YOGA Tablet 2 Pro pomocí svého projektoru usnadňuje prohlížení a sdílení obsahu. Toto 50palcové kino promítá obraz 16:9 s vysokým rozlišením na jakýkoliv povrch. S automatickým nastavením obrazu a až třemi hodinami přehrávání mohou uživatelé shlédnout dva tituly, aniž by museli zařízení připojit do elektrické sítě. Vylepšený audio systém tabletu nabízí podmanivý 8wattový zvuk, který přináší čtyřnásobný výkon reproduktoru obyčejného tabletu. Jeho duální reproduktory s velkými ozvučnicemi jsou čelně orientované pro dynamický zvuk, subwoofer JBL na zadní straně „tvrdí muziku“ hlubokými basy, zatímco Dolby Audio a Wolfson® Master HiFi™ zajišťují vícekanálový zážitek z poslechu stejně jako ve filmech.

 

Více režimů, výkonu a softwaru

Se čtvrtým režimem Pověs nyní mohou uživatelé pracovat s tabletem zcela novým způsobem. Mohou také i nadále využívat původní tři režimy: Podrž pro lepší úhly při čtení, Polož pro snadné on-line prohlížení a Postav pro sledování obsahu z digitálních knihoven. S pouhými 3,7 mm tloušťky a 950 g hmotnosti je YOGA Tablet 2 Pro tenký a lehký, takže se snadno přizpůsobí životnímu stylu uživatele. Nový YOGA Tablet 2 Pro běží na nejnovější čtvrté generaci procesoru Intel Atom, jenž umožňuje hladké přehrávání multimédií a vykreslování, což ocení uživatelé pracující s více aplikacemi najednou.

 

Dále nabízí zadní kameru s vysokým rozlišením 8 MP a úložný prostor v podobě 32 GB v základu a až 64 GB pomocí Micro SD. S až 15 hodinami výdrže baterie a volitelných 4G připojením mohou uživatelé zůstat mobilní téměř po celý den.

Pokud chtějí uživatelé držet krok s rychlým životním stylem, potřebují software, který by jim pomohl zorganizovat nesčetné množství kontaktů obsažených v různých e-mailových účtech a v účtech sociálních médií. S aplikací Brewster, která je již na tabletu předinstalována, dostávají nyní uživatelé