středa 8. duben 2015 0:00

Kovový klenot HTC One M9 jde do prodeje v České republice

České zastoupení společnosti HTC dnes v Praze oficiálně ukázalo novou vlajkovou loď HTC One M9 a zároveň oznámilo její dostupnost pro Českou republiku. Novinka bude k dispozici již od 8. dubna, a to exkluzivně u českého operátora T-Mobile. HTC One M9 přichází na český trh ve dvou barevných variantách, stříbrno-zlaté a tmavě kovově šedé, za cenu 19 900 Kč.

„One M9 je unikátní, krásný kus, který si bere to nejlepší z předchozích modelů v kombinaci s tím, co uživatelé chtějí. Jsme proto velmi potěšeni, že se nám podařilo uvést náš nový vlajkový model na český trh velmi brzy od jeho představení," říká Jan Černo z českého zastoupení společnosti HTC.

 

„T-Mobile chce příznivcům telefonů značky HTC samozřejmě dopřát i horkou novinku One M9. Proto si velice vážíme toho, že jim ji můžeme po celý duben nabídnout exkluzivně jako jediný oficiální distributor v České republice," říká Tomáš Ryšavý, ředitel rezidentního segmentového a produktového marketingu v T-Mobile.

 

Nové HTC One M9 nabídne luxusní provedení v podobě celokovového těla, které přebírá ty nejlepší prvky z One M7 a One M8. Telefon přichází s uživatelským prostředím Sense 7 a vylepšenou domovskou obrazovkou BlinkFeed. Nový domovský widget zobrazuje nejvhodnější aplikaci v závislosti na místě, kde se nacházíte, a navíc je dále manuálně přizpůsobitelný. Ani One M9 nechybí technologie HTC BoomSound, nyní navíc s dvojicí předních stereo reproduktorů od Dolby Audio nabídne One M9 i prostorový zvuk Dolby Surround 5.1.

 

Novinky jsou i v oblasti fotoaparátu. Hlavní zadní fotoaparát nabízí rozlišení 20 megapixelů a čočku chrání před poškrábáním safírové sklo. Kamera zvládne natáčet videozáznamy v ultra vysokém 4K rozlišení. Přední fotoaparát disponuje unikátní technologií UltraPixel. Dynamická automatická expozice a pixely schopné zachytit o 300 % více světla zajišťují ostřejší, přirozenější a vyrovnanější fotografie za každých světelných podmínek. Součástí je také softwarový balíček HTC EYE Experience, nabízející snadnou a intuitivní tvorbu kreativních autoportrétů.

 

Ani HTC One M9 nechybí podpora technologie HTC Connect. Díky ní lze spojit a přehrávat obsah telefonu do externích podporovaných zařízení jako jsou reproduktory nebo televize posunutím tří prstů po displeji nahoru. Se službou HTC Connect's Playlist, která je integrována do platformy Qualcomm Allplay, je možné streamovat multimediální obsah z více smartphonů do televize a jiných zařízení domácí zábavy. One M9 lze využít také jako dálkový ovladač díky předinstalované aplikaci Peel Smart Remote.

 

Dostupnost

 

HTC One M9 bude v Česku dostupný od 8. dubna exkluzivně u mobilního operátora T-Mobile za doporučenou cenu 19 990 Kč, exkluzivita potrvá do konce dubna. Od května zamíří telefon do nabídky dalších prodejců.