středa 4. únor 2015 0:00

Creative World - unikátní prostor pro rodiny s dětmi

Nové unikátní místo pro volný čas rodin s dětmi nabízí originální koncept zábavy pro všechny generace a nadchne milovníky dobrého a kvalitního jídla se specializací na čerstvé ryby rybářství Kolář, maso, ovoce, zeleninu a mléčné výrobky od nejlepších farmářů v ČR.

Do Creative worldu není vybíráno vstupné, platit budou návštěvníci jen za zážitek, který si v den návštěvy chtějí užít. Tvořit, poznávat, vonět, hrát si nebo ochutnávat budou na různých úrovních obtíží malé děti, větší i dospělí.

 

Creative World je novým konceptem zábavního areálu pro dospělé i děti, který se mění s jarem, létem, podzimem i zimou tak, jako příroda kolem nás. Creative world využívá tradic a svátků země, ve které se nachází. Všechny suvenýry, dekorace či dárky, které si návštěvníci vyrobí a posléze odnesou, jsou založeny na tvořivosti, hádání a kvízech, řešení úloh či příběhu a rozuzlení.

 

„Creative World vznikl na základě neuspokojivé nabídky zábavy a volnočasových areálů v Evropě, nikoliv pouze v ČR. Omezená nabídka nás vedla k tomu, abychom nekritizovaly, ale realizovaly. Jezdit na horských drahách a jíst hranolky a hamburgery, sedět v 4D kině a nechat se unášet příběhem, je sice fajn, ale jednou za rok to stačí," shodují se Helena Neumannová a Milena Krčálová, hlavní protagonistky Creative world.

 

ATMOSFÉRA CREATIVE WORLD

 

Creative world tvoří venkovní a interiérový areál. Návštěvník vstupuje do přírodou vonícího prostoru s tématem české zahrady. Od dekorací a nábytku přes šťavnatou naučnou stezku národního bohatství se svými kvízy a šiframi až po tvořivé altány pro maminky, děti, babičky i tatínky kutily.

 

Dětem nabídne pohádkové kouty a prostor pro malou procházku zahradou ve čtyřech ročních obdobích se zážitky, které příroda nabízí. Všem napříč věkovou kategorií nabídne aktivní odpočinek. Návštěvníky vždy doprovodí příjemná hudba s českými písničkami pro děti, přírodními a pohádkovými zvukovými efekty pro skutečný návrat do dětství a pohádky.

 

UKÁZKA VELMI BOHATÉHO PROGRAMU PRO MALÉ I VELKÉ

 

> Creative Altán či Perníková chaloupka

> Vílí altán s mušlí a perlovým pokladem

> Brouzdání pískem a v pohádce v teplých měsících

> Archeologické naleziště lastur, fosilií, kostí, kamenin či šperků

> Naleziště drahých kamenů a zlata (od jara do podzimu)

> Ježibabí doupě s drahokamy

> Kouzelná vrba

> Samoobslužná relaxační hala, která nabídne deskové hry pro rodinu, přátele, týmy i velkou skupinu s Honzou Vodičkou z Holoubkova, autorem několika úspěšných her v Evropě

> Druming zóna Baff Ole bubnující music nábytek a zóna pro workshopy s bubeníkem a tanečníkem

> Papírový svět - zóna pro stavbu domů, mostů, hradů, zámků, doupat, chaloupek z obřích kartonových kostek a kvádrů.

> Spousta tvorby jako malování na kameny, decoupage a mnoho dalšího

 

STEZKY, KDE SE NIKDO NENUDÍ

 

> Zahradnictví – zkouška znalostí z české přírody a zahrady

> Farma - ochutnávka šťáv z českých plodů a bylinek, medu lesního, květového, lesního či lučního a jeho přínos našemu zdraví. Příprava vlastní svačinky dětí z ovoce, zeleniny a aktuálních čerstvých surovin

> Tradice z českého kalendáře - do kterého měsíce zařadí maminka, tatínek či babička s dětmi vyřezanou píšťalku z vrbového dřeva? Zjistit lze v domečku Tradice z českého kalendáře

> U zvířátek - kdo to zpívá? Pozná maminka, tatínek či děti zpěv našich ptáků? Kterou rybu jste chytili? Jak se oblékne myslivec?

> Fámy a pověsti staré Prahy, královské klenoty nebo móda od prvobytně pospolné společnosti až dvacáté století a mnoho dalšího

Narozeninová zóna nabídne prostor pro nejrůznější oslavy malých i velkých skupin. Zóna nabídne aroma bar, české dobroty a spoustu chytrých her pro vzájemné poznávání členů rodiny, klubu, týmu i party přátel.

 

POZNÁNÍ I PRO NEJMENŠÍ

 

1. VENKOVNÍ MEGAPUZZLE /život na statku a v lese pro děti od 3 do 9 let/

2. MEDÁRNA /se stáčírnou medu lipového, květového, lesního, kvízy a šifry z medu, dekorace i kvízy a šifry

3. POHÁDKOVÁ ZAHRADA /Bylinky a plody hrou i čichem /pro děti od 3 let/

DOJÍCÍ KRÁVA S ČESTVÝM MLÉKEM a PĚČE O KONĚ, OVCE, KUŘATA A FARMU PRO MALÉ DĚTI

BABY ZONA/ do 3 let s prvky pro rozvoj jemné motoriky

POHYB V CREATIVE WORLD

> Kopec radovánek se promění s nabídkou v každém ročním období - v zimě sáňkujeme, v létě otevřeme SLÁMOVÉ BLUDIŠTĚ

 

NUDIT SE NEBUDOU ANI TATÍNKOVÉ A MAMINKY

 

Pro dospělé je například připraven program, kde mohou vyzkoušet svoje znalosti o vínech nebo historii chmelu, k tomu všemu samozřejmě koštovat, prověříme znalost myslivosti, rybaření a koloběhu života v přírodě a potravinovém řetězci.

 

OD ZÁBAVY K DOBRÉMU JÍDLU OD ČESKÝCH FARMÁŘŮ

To nejlepší z masa, ryb, mléka, bylinek, rostlin i ovoce a zeleniny nabídnou čeští farmáři v Creative World, kteří patří do Asociace soukromého zemědělství v ČR sdružující přes sedm tisíc sedláků. Řadí se k nim chovatelé zvířat, kteří budou dodávat čerstvé hovězí, vepřové i kuřecí. Nebude chybět Angus maso z Kunclova Mlýnu nebo od farmáře Šebelky z Jižních Čech. Největší lahůdkou se však bezpochyby stanou speciality z českých ryb z Rybářství Kolář s produkcí pstruhů, sivenů, amurů, candátů, kaprů či štik ze 150 rybníků z překrásné přírody Vysočiny.

 

Ryby budou hrát také hlavní roli také při výrobě speciálních rybích lahůdek, které bude dodávat lahůdkářství Tržan z Čelákovic.

 

Rybárna

V Creative World bude možné denně nakupovat čerstvé sladkovodní ryby z Rybářství Kolář ze 150 rybníků Vysočiny. Ryby si lze vychutnat na místě z grilu v Relaxační hale nebo si je upravit se svými blízkými doma.

 

Kvalitní káva nesmí chybět

 

Mezi italskými výrobci kávy společnost Dersut zaujímá jedno z předních míst, obzvláště co se týká kvality výroby. Společnost vznikla v Coneglianu po 2. světové válce. Kořeny společnosti však sahají až do 12. století. Zakladatelem Dersut Caffé SpA je hrabě dr. Vincenzo pocházející z rodu Caballiniů z Sassoferrata.

 

Poté, co založil v roce 1949 Dersut SpA hrabě Vincenzo, byl také mezi zakladateli „Benátského společenství pražičů kávy" (GTTC), budoucí „Asociace", které byl po dvacet let prezidentem a následně prezidentem honorárním. Společnost pražičů trojích Benátek (následník GTTC ) kromě jiného vydalo „Certifikát kvality" a navrhl značku „Italské kvalitní espresso".

 

Pohoda s lahodným čajem Bioteque

 

Mezi nabídkou občerstvení samozřejmě nebudou chybět vysoce hodnotné BIO čajové směsi značky Bioteque v mimořádné kvalitě. A protože něco dobrého se rádo i ukazuje, nejsou barevné velkolisté čajové směsi nasekány najemno v čajových sáčcích, ale viditelně naplněny ve velkých aromatických skleněných nádobách. Tak lze různé BIO čaje vidět, cítit, ochutnat, jednoduše řečeno: "zažít radost z čaje". Všechny čajové směsi BIOTEAQUE podléhají přísné kontrole ve smyslu nařízení EG-ÖKO (BIO-certifikát).

 

PRAKTICKÉ INFORMACE

Autorky projektu: Helena Neumannová a Milena Krčálová

OTEVÍRACÍ DOBA PRO ZIMNÍ MĚSÍCE

PONDĚLÍ AŽ PÁTEK: 10.00 až 17.00

SOBOTA AŽ NEDĚLE: 09.00 až 18.00

OTEVÍRACÍ DOBA PRO LETNÍ MĚSÍCE

PONDĚLÍ AŽ PÁTEK: 10.00 až 19.00

SOBOTA AŽ NEDĚLE: 09.00 až 19.00

 

AKCE ÚNOR

 

Od 2. února "Na Hromnice o den více"... Postěte se s námi po Vánocích a ochutnejte cukety plněné čerstvými rybami z Vysočiny, čerstvého pstruha na grilu nebo bramborové speciality z farmy Pospíšilů s dipem s bylinkami Stezka národního bohatství Vás exkluzivně zavede do tajů zastudena chmeleného piva z Rakovnického pivovaru.

 

Tvoříme Masopustní a Valentýnské truhlíky, květináče i dekorační dárky Zdobíme Masopustní koblížky a dortíky každý den od 10.00 do 17.00

 

MENU: Ochutnejte zabijačkové hody, zvěřinové klobásky, masopustní koláče a koblihy

 

AKCE BŘEZEN

 

Otevíráme studánky na stezce národního bohatství. Tvoříme břečťanové i květinové věnce a truhlíky, připravujeme se na Velikonoce - kraslice všemi technikami. Tvoříme s buxusem a dřevinami.

 

MENU: Zvěřinové speciality a návrat k rybím špízům, grilovaný siven s citronovou solí, pstruh na másle s domácí bramborovou kaší. Křupavé bagetky s pomazánkou z čerstvého pstruha, sedlácké brambory v rohlíku.

 

Pro organizaci setkání rodiny, klubu, týmu nebo rezervací oslav a soutěžích: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

www.creativeworld.cz