sobota 9. květen 2015 0:00

Dokonalý víkend v Tatrách

Tatry si díky svému majestátnímu vzhledu vysloužily přezdívku "miniaturní Alpy". I když jsou na poměrně malé ploše (341 km2, z toho 260 km2 se nachází na slovenské straně), kromě ledovců zde najdete všechno, co mají i Alpy.

Hlavně Vysoké Tatry jsou rájem pro turisty a horolezce. Nejoblíbenější jsou letní turistické trasy po vysokotatranských dolinách a na vysokotatranské štíty (Kriváň, Rysy, Gerlachovský štít s horským vůdcem) a přechody hřebenů.

 

Tip na wellness: Aquapark Tatralandia

Objevte tropický ráj pod Tatrami, kde se celoroční teplota pohybuje kolem 30 °C  a snoubí se s blahodárnými účinky mořské a termální vody. Zažite dobrodružství a zábavu na jednom místě. Pokořte 26 toboganů, osvěžte se v 14 bazénech, nechte se unášet vzduchem v Superfly Tatralandia a relaxujte v 19 saunách a procedúrách. Vyzkoušet můžete i pivní wellness procedury, Diamantové překvapení či koupel ve vaně plné růžových lístků.

 

Tip na ubytování: Grand Hotel Kempinski High Tatras

Vyrazit do Tater a ubytovat se v hotelu Grand Hotel Kempinski High Tatras, který je oázou luxusu na břehu Štrbského plesa s výhledem na majestátní panorama tatranských štítů, bude stát za to i po celé jaro.Tatranský Grand Hotel Kempinski například nabízí jízdu kočárem s koňmi kolem Štrbského plesa, pozorování medvědů v otevřené přírodě, zorganizují vám také výlet do nejvýše položené galerie – na Skalnatém plese i výlet na Lomnický štít, případně si turisti mohou zahrát golf nebo se projet na loďkách po Štrbském plese. Tatranský hotel má nejkrásnější spa na Slovensku, též Honeymoon Suite s vlastní vířivkou na střeše hotelu.

 

Tip na golf: hřiště Black Stork

Kousek od Velké Lomnice najdete špičkové golfové hřiště Black Stork, A PGA Golf Course. Letní greeny jsou otevřené již od 28. března a zahrá si můžete na udržovaných devítkách Taylor (A), Braid (B) a Vardon (C). Jamky číslo 9, 10, 12, 15 a 24 prošly redisagnem, čímž se zvýšil hrací komfort hráčů na základě doporučení European Golf Design.

 

Potešující zprávou pro každého milovníka přírody je výsledek monitoringu životního prostředí realizovaného v roku 2014: půda není kontaminovaná intenzívním hnojením trávniků, ovzduši je zdravější, kvalita podzemních vod v Skalnatém potoku odpovídá kvalitě vody pro pitné účely. Zvýšila se krajinno-ochranářská hodnota území. Vybudovaním důmyslného systému vodních a vzájemně propojených ploch se významně přispělo k zvýšení biodiverzity území i biotopů.

 

Více z této kategorie: « Zima ve Vorarlbersku