pátek 17. únor 2017 0:00

Soutěž: Vyhrajte luxusní dort

Firma Lahůdky Cajthaml s.r.o. sídlí v Nučicích nedaleko Prahy, kam svou výrobu přesunula v roce 2014, po tom, co byl celý závod nově zrekonstruován. Důvodem tohoto přesídlení byl jednak zvýšený zájem potravinových řetězců o výrobky firmy Lahůdky Cajthaml, ale také zkvalitnění poskytovaných služeb. Výrobna je tak velice moderní a pyšní se certifikáty HACCP a IFS. Na výrobě, distribuci a objednávkách se podílí v současné době téměř sto lidí.

V roce 2015 firmu zařadila do své skupiny firma ALIMPEX FOOD a.s. Tímto okamžikem se výroba začala soustředit, kromě tradičních cukrárenských výrobků i na moderní zákusky a dorty. Velký důraz je kladen především na ty nejlepší suroviny. V roce 2016 se ve firmě Lahůdky Cajthaml zrodil nápad založit síť cukráren pod názvem Bertíkova cukrárna.

 

Cukrárnami se mohou pyšnit města Kostelec nad Černými Lesy, Milovice, Rakovník, Třeboň, Hluboká nad Vltavou a v neposlední řadě Praha, kde byla v loňském prosinci otevřena poslední cukrárna v Kauflandu v Horních Měcholupech. Vlajkovou lodí z celé řady dortů značky Lahůdky Cajthaml je jednoznačně mrkvový dort Mrkváč a velmi moderní dorty pod značkou Bubu a Terky.

 

„Suroviny na výrobu dortů nakupujeme, jak od českých dodavatelů, tak i z jiných světových cukrárenských velmocí, jakými jsou například Itálie nebo Francie. Dort Mrkváč má i svůj skutečný příběh. Je charakterizován dvěma slovy láska a mrkev,“ uvádí Martin Kincl, marketingový ředitel. „Za nápadem, vybudovat síť cukráren, nestálo nic jiného, než velký zájem o cukrařinu a také o to, dělat věci moderně, barevně, a především velmi chutně. K dnešnímu dni už máme otevřeno celkem šest Bertíkových cukráren po celé ČR, které na Vás dýchnou svou útulností a přátelskou atmosférou,“ dodává Martin Kincl.

 

Dort Mrkváč

Dort na mrkvovém korpusu promazaný šlehaným termizovaným sýrem Philadelphia je dekorovaný mrkvičkami. K jeho výrobě je použito také tmavého třtinového cukru. Celý dort je k dostání na vybraných prodejnách Globus, a také na tradičním trhu v gramáži 885 g. Běžná cena 249-259,- Kč s DPH. Na vybraných prodejnách Billa a Tesco jsou pak k dostání pouze výseče dortu po dvou kusech. Doporučená cena 54,90,- Kč s DPH. Trvanlivost dortu je 5 dní.

 

Na světě je spousta mrkve, ale lásky a dobrých věcí někdy velmi málo. Proto je Mrkváč pro všechny. Tajemství receptu je jednoduché. Je v něm víc lásky než mrkve, a proto tak skvěle chutná.

 

Skutečný příběh Mrkváče charakterizují hlavně dvě slova - láska a mrkev:

Zamilovaná Terezka chtěla Martinovi dát k narozeninám něco opravdového a jedinečného, a tak se rozhodla upéct mu Mrkváč. Terezce, která do té doby troubu uměla sotva zapnout, se první pokus nepovedl úplně podle představ, ale s neutuchající láskou to zkoušela znovu a znovu. Až čtrnáctý dort v pořadí dovedla k naprosté dokonalosti. Mrkváč se stal nejoblíbenějším dortem všech rodinných oslav a každý, kdo ochutná, se rozzáří a chce další kousek. Jestli je to kvůli chuti nebo kouzlu lásky necháme na posouzení každého z Vás.

 

Soutěž:

 

Kde se dorty Mrkváče vyrábí?

 

Správnou odpověď posílejte na emailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. do 28. 2. 2017 s uvedením vaší odpovědi, jména a příjmení, emailové adresy a telefonního čísla.

 

Do předmětu emailu nezapomeňte uvést "dort".

 

Vyhrává 50., 100., 150., 200. a 250. správná odpověď.