pondělí 1. září 2014 0:00

Bára Špotáková odstartovala WE RUN PRAGUE 2014

Olympijská vítězka Bára Špotáková odstartovala v sobotu 30. srpna čtvrtý ročník desetikilometrového běhu pro deset tisíc běžců.

0Po6GgkReu3zdsv9r7cVXpXn0caBBcmu238KM9fGLcPUDvkOYQ68WOaO2JfgvwrEEis49EHQ

Ti vyběhli v 19. hodin do ulic Prahy. Novinkou letošního ročníku byla nová trasa, která provedla běžce historickým centrem hlavního města s krásnými výhledy na její dominanty.

Závod startoval opět ze Žlutých lázní, kde byl pro běžce připraven doprovodný program. O zábavu se postarali akrobaté Cirk La Putyka. Show připravili také parkuroví běžci týmu In Motion a nebo hvězdy Superstar - Debbie, Jakub Ondra a Ahmad Haidar.

Před startem rozehřála běžce rozvička pod vedením trenérky Radky Vandasové. Celým dnem provázely moderátorky radia Evropa 2 – Zorka Hejdová a Markéta Ježková.

Běžci vyběhli na novou trasu v sedm hodin večer a měli možnost užít si krásy historické Prahy včetně výhledu na Hradčany.

Trasa závodu provedla běžce těmito místy:

Žluté lázně – Podolské nábřeží – Vyšehradský tunel – Rašínovo nábřeží – Mánes – Masarykovo nábřeží – Divadelní – Smetanovo nábřeží – Křížovnická – Mánesův most – Rudolfinum – Náplavka pod Dvořákovým nábřežím – Kozí – U Milosrdných – U Obecního dvora – Kozí plácek – Haštalské náměstí – Rybná – Celetná – Prašná brána – Na Příkopě – Václavské náměstí – 28. října – Národní – Most Legií – Masarykovo nábřeží – Mánes – Jiráskův most – Palackého most

Cíl závodu byl tentokrát na náplavce, kde je spolu s moderátorkami vítal také DJ Brian, který pro všechny připravil afterparty.

VÍTĚZOVÉ WE RUN PRAGUE

První do cíle doběhl s neuvěřitelným časem 29:52 - Vítek Pavlišta. Následoval jej Ondřej Fejfar s výsledkem: 31:36. Na třetím místě se umístil Milan Janoušek s časem 32:03.

“Mám ohromnou radost, teď mi to dobře běhá, ale nečekal jsem, že se dostanu pod 30 minut. O to víc mě to těší”, řekl nejrychlejší muž závodu Vítek Pavlišta. “I přestože trať vedla místy klikatými historickými uličkami Prahy, povedlo se mi to”, dodává.

První ženou se stala Tereza Lajdová s časem 37:08. Na druhém místě se umístila Hana Randáková s výsledkem 37:24 a třetí místo obsadila Marcela Joglová s časem 37:52.

Všichni účastníci běhu We Run Prague měli možnost vyhrát speciální cenu. Ze všech běžců, kteří protnuli cílovou pásku, byli vylosováni dva šťastlivci, kteří si budou moci prodloužit si léto. Michal Lichter a Tereza Hanfová získali startovné na We Run Dubai, který se uskuteční v prosinci letošního roku.

We Run Prague je vyvrcholením běžecké sezóny, která byla letos plná běžeckých výzev, tréninků a eventů pod hlavičkou Nike+ Run Clubu. Aktuální informace najdete na těchto webových stránkách: www.nike.com/werunprague nebo na Facebooku:  https://www.facebook.com/nikerunningczsk.