pátek 1. prosinec 2023 0:00

Mikuláš a čerti v LUMINA PARKu

Mikuláš se svými pomocníky budou odměňovat hodné děti v Lumina Parku. A budou tak činit celý týden: od 2. až do 10. prosince. Přijďte si v tomto období užít předvánoční atmosféru do báječného světelného parku na pražském Džbáně v doprovodu dětí, které si mohou vykoledovat malý dáreček. Otevřený voucher na vstup do Lumina parku je zároveň skvělým vánočním dárkem pro celou rodinu.

 

Úspěšná audio-vizuální atrakce Lumina park se letos skládá ze čtyř částí – Zahrady Her, Hudby, Umění a Strachu, které dohromady nabídnou více než sto padesát instalací. Tajuplná procházka začíná v Zahradě Her, kde návštěvníci potkají obří šachové figurky, zažijí dobrodružství v Pacmanově labyrintu, ztratí se na okamžik ve Velkém bludišti nebo si užijí spousty legrace se 3D scrabble. V Zahradě Hudby je pak možné si vyzkoušet například hru na světelné piano nebo si poslechnout skladbu z dvoumetrového walkmana či magnetofonu. Zahrada Umění uchvátí návštěvníky interaktivním pojetím známých uměleckých děl.

 

„Díky unikátním instalacím nahlédnou například do surrealistického světa Salvátora Dalího, budou řešit šifru střípků na obrazech od Picassa nebo se přenesou do dob impresionismu a stanou se součástí ikonických Monetových leknínů,“ informuje manažer parku Matyáš Jirka. Na závěr trasy je připravena výprava do Zahrady Strachu, kde na malé i velké odvážlivce čeká setkání s duchy, bílou paní a dalšími tajuplnými postavami. A ti nejstatečnější mohou podniknout dobrodružnou cestu až do tunelu s pokladem.

 

Aktuální otevírací doba, vstupenky a další informace jsou k dispozici webových stránkách parku www.luminapark.cz. Nově je možné také zakoupit dárkové vouchery na rodinné vstupné.