Zdraví

úterý, 28 květen 2024
Ne nadarmo se říká, že nos zaujímá mezi kosmetickými vadami výjimečné postavení. Nos je dominantou každého obličeje. Jeho tvar je integrální součástí toho, jak jedinec vnímá svou tvář. Jakékoli nápadnější změny jeho tvaru a velikosti mohou vyvolat škodolibou pozornost a posměch okolí a být příčinou velkých duševních útrap. Jen málokterý člověk, který je nositelem normálního nosu co do tvaru a velikosti, může pochopit člověka, kterému nadělil osud nos v některém směru extravagantní.
pondělí, 11 březen 2024
Období chřipek a nachlazení obvykle trvá od podzimu až do jara, vyhnout se mu přitom nemusí být vždy snadné. Naštěstí existuje několik způsobů, jak podpořit naši imunitu. Významnou látkou pro takovou podporu může být právě vitamin C. Podporuje správné funkce imunitního systému a může zkrátit dobu trvání a závažnost příznaků u virových respiračních onemocnění. Jaké další benefity se s vitaminem C spojují, a jak ho lze doplňovat v rámci naší stravy, radí PharmDr. Ivana Lánová, odborná konzultantka lékáren.
pátek, 12 leden 2024
Česká oční chirurgie patří ke světové špičce. Kliniky se pyšní pokrokovým vybavením a ceny zákroků jsou v porovnání s jinými zeměmi ekonomičtější. To jsou hlavní důvody, proč české oční kliniky navštěvuje stále větší počet zahraničních pacientů. Výjimkou nejsou ani pacienti ze zemí vzdálených tisíce kilometrů.
neděle, 26 listopad 2023
Blíží se nejkrásnější a nejmagičtější období roku, a my máme pro Vás něco opravdu výjimečného! Představujeme Vám naše jedinečné VODÍKOVÉ VÁNOČNÍ BALÍČKY, které přinášejí nejen radost, ale také zdraví a vitalitu pro ty, které máte rádi.
neděle, 05 listopad 2023
Na dovolené v exotických destinacích lidé často ztrácejí zábrany a po hlavě se vrhají do letních dobrodružství, včetně těch sexuálních. Co všechno si pak mohou přivézt zpět domů popisuje MUDr. David Jilich, infektolog a vedoucí Národního HIV/AIDS centra na Klinice infekčních nemocí FNB a 1., 2. a 3. LF UK.
neděle, 27 srpen 2023
Každý člověk, jen s výjimkou jednovaječných dvojčat, si nese svou jedinečnou genetickou informaci. Ta definuje náš vzhled a stavbu těla, předurčuje náchylnost k nemocem a dotváří celkový charakter. Dokonce i naše vlohy, silné a slabé stránky nebo pohled na svět jsou z podstatné míry ovlivněné geny. Dvoušroubovice DNA, jež je úložištěm genetické informace, o nás často prozradí víc, než bychom sami chtěli. Třeba to, zda máme sklony k depresi, obezitě či alkoholismu. Že nevěříte? Proto jsme si pro vás připravili hned pět zajímavostí ze světa genetiky, které vás určitě překvapí.
úterý, 21 březen 2023
Málokdo si umí představit vaření bez skvělých pomocníků, jakými jsou sůl a pepř. Už od pradávna se říká, že sůl je nad zlato, ale takový pepř můžeme právem nazvat králem koření. Dá totiž nejrůznějším pokrmům pořádný šmrnc. Cesta z rostliny až k nám do kuchyně není jednoduchá, na jejím konci nás ale čeká chuťový zážitek, který navíc prospívá našemu zdraví. Jaké existují varianty pepřů, v čem se liší a který pepř je nejkvalitnější?
úterý, 14 březen 2023
Nová prsa. Čím dál běžnější zákrok, na nějž si dnes ženy šetří častěji než na novou kabelku. Dnes už si značkovou tašku můžete půjčit třeba jen na týden a ulehčíte jak své peněžence, tak životnímu prostředí. Možná se jednou dostaneme do situace, kdy si i ten nový dekolt budete moci pořídit jen na konkrétní událost. Do té doby ale musíte počítat s tím, že vám (ideálně) na pár desítek let zůstane. Připravili jsme si pro vás pár tipů, jak o něj pečovat první den, první týden, první měsíc a první rok.
úterý, 02 srpen 2022
Primář MUDr. Ota Schütz je zakladatel žilní kliniky. Je vyhledávaným specialistou v oboru s mnohaletou praxí. Žilní kliniky se soustředí na jednodenní chirurgii, která spočívá v soustředění kompletní léčebné péče na jedno místo a „jeden den". Jedná se o léčbu ambulantní, s co nejkratším pobytem ve zdravotnickém zařízení a bez nutnosti hospitalizace. Mluvíme o jednodenní chirurgii, ale pacient se zdrží na klinice maximálně 6 hodin.
pondělí, 04 červenec 2022
Věděli jste, že Češi konzumují v průměru o 78 % méně ryb, než ostatní Evropané? V porovnání s Norskem je to dokonce 10x méně! V této zemi patří mezi nejoblíbenější ryby losos a makrela. Nejvíce ryb v Evropě však mají na talíři na Islandu, a to 90 kg ročně!
Strana 1 z 27