pondělí 18. únor 2019 0:00

Laserová depilace

Trendem dnešní doby je hladká kůže bez ochlupení.  Stále větší počet populace se snaží zbavit nežadoucího ochlupení  a to různými metodami např. holením strojkem či žiletkou,  depilací voskem či depilačním krémem aj.  Oproti zmíněným metodám přinaší laserová depilace trvalé výsledky. 

K depilaci laserem se používají nejmodernější přístroje s dynamickým  chlazením, které zvyšuje komfort zákroku. Zákrok spočívá v plošném  rovnoměrném ozáření laserovým světlem, které cíleně ničí pigmentova-  nou zárodečnou část chloupků. Protože se chloupky nacházejí v různých  stádiích růstu, je třeba zákrok několikrát po sobě opakovat v cca 6- 8  týdenních intervalech.

 

Nejlepší efekty dosahujeme u tmavých chloupků,  světlé vyžadují více opakovaní a šedivé chloupky laserem odstranit nelze.  Depilované plochy je nutné chránit před slunečním zářením, proto je velice vhodné podstoupit tento zákrok v podzimním a zimním období. 

 

 

Laserová depilace je jedním z nejčastěji prováděných zákroků a v odstraňování  nežádoucího ochlupení patří k neefektivnějším metodám.  Za pomoci laseru lze odstraňovat ochlupení z kterékoliv části těla. 

 

MUDr. Jitka Chaloupecká, korektivní dermatolog a vedoucí lékař Laserového centra Anděl, www.lcandel.cz