Cestování

neděle, 09 červen 2024
Horský resort Dolní Morava zahájil letošní letní sezonu s výrazným náskokem. Reagoval tak na dřívější ukončení, obvykle o dva týdny delší, lyžařské sezóny. Nadcházející letní sezoně vévodí Sky Bridge 721, který i po dvou letech provozu stále drží první světovou příčku. Mezi domácími i zahraničními bikery vyhlášený Trail Park se rozrostl již na 30 kilometrů trailů a proměnou zasněžovacího jezera vznikne v resortu zcela nové příjemné odpočinkové místo s vodní hladinou.
čtvrtek, 16 květen 2024
Turisty málo známá oblast chodského pohraničí nabízí milovníkům aktivního odpočinku stovky kilometrů rozmanitých a skvělé značených cyklostezek. Teprve loni otevřený Resort Český les v srdci CHKO Český les skýtá pro cykloturistiku ideální zázemí s 52 prostornými boutique pokoji, moderní restaurací, klidnou terasou, champagne lounge a wellness. Lesnatý terén CHKO Český les protíná mozaiku pastvin, luk, rašelinišť a zaniklých obcí s tajemnou atmosférou. Dříve přísně střežená oblast hranic tak láká na klidné vyjížďky na kole uprostřed nedotčené přírody.
sobota, 27 duben 2024
Aktivní přístup cestovních kanceláří k inovaci nabídky, včetně dálkových spojů velkými moderními letadly a využití i regionálních letišť, přivedl v prvních měsících letošního roku do cestovních kanceláří rekordní počet klientů.
středa, 24 duben 2024
Významného ocenění se dostalo milovické rezervaci velkých kopytníků. Vědecká rada ji vybrala mezi deset nejlepších projektů v České republice z oblasti udržitelnosti. Díky tomu se představí na letošním ročníku konference o udržitelnosti Czech and Slovak Sustainability Summit, která se uskuteční 25. dubna v Praze.
pátek, 29 březen 2024
Rádi byste tento rok prožili Velikonoce jinak? Místo pečení tradičního beránka, generálního úklidu a přípravy malovaných vajíček pro koledníky odcestujte za poznáním a odpočinkem do slunečných destinací! Užijte si velikonoční svátky netradičně za doprovodu teplého a hřejivého počasí, které v Česku během jarních dní jen těžko najdete. Vydejte se například do orientálního Egypta, moderní Dubaje nebo na sluncem zalité Kapverdy.
středa, 06 březen 2024
Vídeň by měl každý Čech vidět a trošku taky znát. Byla mekkou českých muzikantů. Spojení je dodnes na tisíc. Při každé návštěvě Vídně nás polije nostalgický pocit něčeho důvěrně známého i společné historie, sdílených chutí a vkusu.
úterý, 05 březen 2024
Svatební den má být jedním z nejkrásnějších v životě každého z nás. Ať už se jedná o romantickou, elegantní nebo boho svatbu, měla by proběhnout na místě, kde zapomeneme na všední starosti a užijeme si svůj den D. Možnost strávit svatební den na jednom místě – od obřadu až po party s ubytováním nabízí ve středních Čechách několik míst.
neděle, 25 únor 2024
 Hned dvěma světovými unikáty se může pochlubit milovická rezervace velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice.  Díky využívání zkušeností ze zahraničí se stala první rezervací na světě, kde se vyskytují všechny tři klíčové skupiny velkých kopytníků Evropy, tedy zubr evropský, divoký kůň a zpětně šlechtěný pratur. Kromě toho je v současnosti jediným místem na světě, kde se prokazatelně vyskytuje vzácný korýš hrotnatka neočekávaná. Tento druh perloočky objevili překvapení vědci v loňském roce při výzkumu tůní, které svojí činností udržují právě velcí kopytníci. 
úterý, 13 únor 2024
Zámek Loučeň se připojí k oslavám 200. výročí narození jednoho z našich nejvýznamnějších hudebních skladatelů Bedřicha Smetany. Během měsíce března se na Zámku Loučeň budou konat speciální prohlídky při příležitosti tohoto výročí. Znít tady budou tóny z Cyklu symfonických básní Má vlast, například Vltava nebo Vyšehrad, či opery Prodaná nevěsta.
pondělí, 29 leden 2024
I v zimním období můžete navštívit hrad Karlštejn. Prohlédnete si základní okruh Císařská rezidence s historickými interiéry Císařského paláce, kde byly soukromé a reprezentační prostory císaře Karla IV. V klenotnici uvidíte repliky české svatováclavské koruny nebo karlštejnský poklad představující kolem 40 exponátů, které byly dříve součástí kaple hradu a sloužily k církevním obřadům. Volně přístupná je Studniční věž s 78 m hlubokou hradní studnou s dochovaným unikátním systémem vytahování vody ze studny. 
Strana 1 z 45