neděle 25. únor 2024 0:00

Francouzská kosmetika Astrali vstupuje na český trh

Nová společnost FlowBEAUTY s.r.o. uvádí na český trh francouzskou kosmetickou značku Astrali, jejíž vývoj od počátku stojí na dvou klíčových hodnotách: respektu k jedinečnosti každé ženy a ohleduplnosti k planetě. Astrali si klade za cíl provázet klientky v jejich kosmetické rutině celý život. Zaměřuje se na prevenci předčasného stárnutí pleti, harmonizaci jejího stavu i funkcí, aby si mládí a svěžest udržela co nejdéle.

„Pojetí krásy je dnes velmi rozmanité. Už to není primárně estetika, ale svoboda utvářet své já s dobrým pocitem podle vlastních pravidel. Skutečná krása představuje v přístupu FlowBEAUTY krok z konvenčního chápání tohoto pojmu k uznání a ocenění individuality člověka, jeho životního stylu a hodnot. Chceme přispět k tomu, abychom budovali svět plný respektu k jedinečnosti každého z nás. Jsme hrdí, že první značkou, kterou na trh přinášíme, je právě Astrali, protože s naší vizí zcela rezonuje,“ vysvětluje Mgr. Ladislav Kavan, majitel a jednatel společnosti FlowBEAUTY s.r.o.

 

Za značkou Astrali stojí věhlasné francouzské laboratoře Labogers, které se vývojem dermatologických produktů pro péči o pokožku zabývají víc než 60 let. Jejich unikátní know-how vznikalo na principech biologického a buněčného výzkumu, díky němuž zdejší vědci dokázali porozumět potřebám nejrůznějších typů pleti. V Labogers se zrodila značka reflektující nový životní styl a návyky spotřebitelů. „Kosmetiku Astrali jsme vytvořili, aby byla dostupná co nejširšímu spektru klientek. Produkty se snadno používají a lze je jednoduše začlenit do každodenní péče o pleť a pokožku celého těla. Značka si zakládá na kvalitě a účinnosti, vybraném složení, vysokém podílu aktivních látek z přírodních a odpovědně získávaných zdrojů. Přesto je ve svém jádru minimalistická. Znamená to, že pokožka vždy s naší péčí dostane, co potřebuje, aby dobře čelila vlivům, které na ni působí. Tím jí pomáháme předcházet předčasnému stárnutí. Nezahlcujeme ji velkým množstvím přípravků. Zdraví pokožky je vždy o nastolení rovnováhy, pak si uchová svěžest a mladistvost tak dlouho, jak je to jen možné. O to jde především. A v neposlední řadě si přejeme, aby byla kosmetická rutina Astrali zdrojem potěšení, které přispívá k vědomému ocenění vlastní krásy. To vše je součástí pocitu spokojenosti a well-beingu našich zákaznic,“ charakterizuje značku její zakladatel David Laporte, CEO Labogers.

 

Jednoduchost jako reakce na vytíženost

Péče o pleť se v posledních letech stala vědou. Pro mnoho žen je velmi náročné získat přehled v záplavě informací o tom, jakou pleť mají a co potřebuje. Kvůli tomu často vybírají množství produktů, které jim ani nepřináší kýžené výsledky, ani je nestačí spotřebovat a leží na poličkách koupelen, kde na ně pouze usedá prach. Přitom expirace kosmetiky od prvního otevření se pohybuje obvykle v řádu 8 až 24 měsíců. Nejen, že jim pak jejich prostředky vynaložené na kosmetiku nepřináší spokojenost, ale ihned se proměňují v draze zaplacenou ekologickou zátěž.

 

Astrali má ženám pomoci jednoduše se zorientovat v tom, jaké nároky pleti je třeba uspokojit, aby byla pěstěná, spokojená a vyrovnaná. Značka tak cílí především na harmonizaci funkcí pokožky tváře

i celého těla za použití malého množství účinných produktů, které je snadné do kosmetické rutiny zařadit. Tím Astrali zjednodušuje každodenní péči o pleť.

„Dnešní životní styl je plný dynamiky. Pozornost, síly i čas musíme rozložit mezi množství úkolů a plánů, což mnohdy není vůbec jednoduché a dostává nás to pod časový tlak. Astrali tak nabízí řešení, které je šité na míru dnešnímu rychlému životnímu stylu. Je to kosmetika, která neomezuje, s níž je radost den zahájit i zakončit. V běžné denní rutině si vystačíte obvykle se 3 až 4 přípravky pro péči o obličej a 1 až 2 přípravky pro péči o tělo,“ zdůrazňuje Ing. Andrea Trčková, výkonná ředitelka FlowBEAUTY s.r.o.

 

Aktivní látky z nitra přírody

Základem jsou formule obohacené o vysoce účinné a koncentrované aktivní látky. Pleť tak není zatěžována tím, co jí neposlouží. Inspiraci pro volbu a míchání aktivních látek hledá Astrali v přírodě i vědě. Receptury jednotlivých přípravků obsahují 87-96 % látek přírodního původu, jež spolupůsobí v dokonalém souladu.

 

Prevence proti předčasnému stárnutí kůže začíná právě teď

Bez ohledu na typ pleti lze péčí s kosmetikou Astrali předcházet předčasnému stárnutí pokožky. Vývojáři v Labogers totiž navrhli produkty tak, aby každému typu pleti přinášely to nejlepší pro rovnováhu a zpomalovaly či oddalovaly nástup známek stárnutí. Kosmetika podporuje správnou hydrataci, výživu, okysličení a obnovu pleti, čímž ji chrání před degenerativními vlivy, jež urychlují stárnutí. Aktivní látky pleť ovlivňují už po první aplikaci a jejich pozitivní působení se na ní odráží po celý den.

Poslání kosmetiky Astrali je včasná prevence. Proto s těmito přípravky mohou uživatelky o svou pleť začít pečovat od mládí a provázet je budou s vynikajícími výsledky až do zralého věku. Slogan značky „Enjoy your skin“ podtrhuje, že péče o pleť má přinášet potěšení ve všech ohledech. A začít lze kdykoli. Právě teď je ten správný čas.

Smyslnost

S potěšením se pojí také důraz na smyslovou stimulaci. Díky jednoduchosti se kosmetická rutina stává příležitostí ke každodenní relaxaci. „V Astrali se soustředili na dokonalé textury, které jsou lehké a hedvábné. Nezatěžují pleť, přináší příjemné pocity a komfort,“ přibližuje Ing. Irena Vlčková, brand manažerka Astrali pro český trh. Zážitek pak doplňují hravé barevné obaly nebo vyvážené decentní parfemace, v nichž se například mísí vodní květinové akordy se santalovým dřevem, svěží tóny růže a pomerančového kvítku, nebo povzbuzující aroma máty a dalších esencí.

 

Plány v České republice

Značka Astrali bude ve svém prvním roce působení na českém trhu dostupná prostřednictvím e-shopu www.astrali.cz. Velká část úsilí týmu FlowBEAUTY s.r.o. se bude soustředit na podporu online prodeje prostřednictvím všech dostupných nástrojů. V plánu je intenzivní využívání sociální sítě Instagram a spolupráce s influencery.

 

Produktové řady

Emblémem Astrali je hvězda. Příběh, který se k ní pojí, hovoří o ladné tanečnici, již obklopují čtyři živly – oheň, voda, vzduch a země. Žena je umístěna do středu tohoto vesmíru. A právě elementy jsou inspirovány produktové řady, které mají klientkám ulehčit a zpříjemnit každodenní kosmetické rituály. Péče o pleť v růžových obalech odpovídá živlu vzduchu, péče o zralou pokožku v béžovém balení zemi. Tělové produkty jsou spjaty s elementem vody a nalézají se v modrých obalech. Přípravkům pro ochranu pokožky před škodlivým působením slunce je přiřazen oheň a je pro ně charakteristická oranžové barevné provedení balení.

Péče o pleť (růžová, vzduch)

V jednoduchosti je krása. Proto řadu obličejové péče dohromady tvoří přípravky, jimiž dokáže obsáhnout nároky normální, mastné, smíšené i suché pleti.

Ošetření zralé pokožky (béžová, země)

Béžové obaly v sobě skrývají formule, jež jsou bohaté na obsah peptidů, tedy látek, které fungují jako buněční informátoři a stimulují buňky v pokožce, aby produkovaly více kolagenu a elastinu. Pokožka se díky tomu přirozeně vypíná, je hutnější, vrásky a známky stárnutí jsou méně viditelné.

Tělová péče (modrá, voda)

Mezi klíčové ingredience této řady patří výživné oleje nebo extrakty z mořských řas či žlutého vlčího máku.

Sluneční řada (oranžová, oheň)

Ochrana proti slunci je v prevenci stárnutí kůže zásadní. Předností jsou lehké konzistence, které se dobře vstřebávají a zanechávají pokožku hedvábně hebkou bez pocitu zamaštění.

 

S respektem k planetě

Astrali si klade za cíl svou produkcí také naplnit požadavky udržitelnosti a respektovat možnosti planety. Proto ve výrobě využívá postupy a procesy, které snižují uhlíkovou stopu i tlak na zdroje. Obalové materiály jsou plně recyklovatelné. Na výrobu těch plastových se využívá recyklovaný plast. Zdroje na zhotovení krabiček jsou získávány z lesů, v nichž se hospodaří udržitelně a odpovědně v souladu se standardy FSC.

 

O kosmetické značce Astrali

Značku Astrali v reakci na změny životního stylu spotřebitelů vytvořily francouzské laboratoře Labogers, které mají s vývojem špičkových dermatologických přípravků pro péči o pokožku více než 60leté zkušenosti. Uvedení na trh předcházelo pět let výzkumu a testování. V centru zájmu značky je důraz na jedinečnost každého z nás a respekt k planetě i jejím zdrojům. Příroda je při vývoji kosmetiky pro značku největším spojencem, proto se obsah ingrediencí přírodního původu v recepturách pohybuje od 87-99 %. Astrali lze charakterizovat jako vysoce účinnou, dostupnou a udržitelnou péči o pleť i pokožku celého těla, která šetří čas a snadno se používá. Kosmetika se zaměřuje především na prevenci předčasného stárnutí a harmonizaci stavu i funkcí kůže. Přípravky jsou navrženy tak, aby své uživatele provázely od mládí do zralého věku. V kosmetické rutině Astrali jsou neméně důležité potěšení a smyslnost, které se rodí z hedvábných a příjemných textur, z hravého barevného obalového designu nebo neotřelých vonných kompozic, jež povznášejí mysl, a činí tak z péče o pokožku komplexní zážitek. www.astrali.cz www.instagram.com/astrali.cz