Pozvánky

středa, 29 květen 2024
Na letošním 29. ročníku Dne Kozla vyvrcholí oslavy 150. výročí založení pivovaru ve Velkých Popovicích. Mezi gratulanty budou také Tomáš Klus, Monkey Business, Wohnout, Brutus a YoYo Band. Na stagi v areálu pivovaru bude živá hudba v jejich podání znít od 12 do 21 hodin. Vstup na Den Kozla je zdarma.
neděle, 28 duben 2024
Dne 18.5. se v Centrálním parku na Lužinách bude konat již 8. ročník Psího dne. Nebude chybět potřebná osvěta, soutěže, z nichž nejnapínavější bude bezpochyby skok do výšky.
čtvrtek, 11 duben 2024
Hudební festival Antonína Dvořáka, Středočeský kraj do 4. 6. Hudební festival je tradiční přehlídkou klasické hudby. Do 4. června se uskuteční ještě 18 akcí a koncertů včetně Benefičního koncertu pro vilu Rusalku (1. 5., Památník A. Dvořáka ve Vysoké u Příbramě) nebo koncertu varhanice Katty (25. 5., Huť Barbora). V rámci dalších koncertů zazní i hudba Czech Philharmonic Jazz Band a mnoho dalších. 
středa, 10 duben 2024
V resortu Levandulového údolí na vás každý týden čekají víkendové akce, které vycházejí z českých zvyků a tradic. Během nich si užijete jedinečné pokrmy, kreativní dílničky, naučnou stezku pro děti a opojnou vůni místních rostlin a bylin, které začínají postupně rozkvétat a člověka doslova pohladí po duši. Levandulové údolí je také rájem pro harmonii těla, mysli a duše a nabízí možnost originálních wellness procedur pro děti i dospělé, které si mohou zájemci rezervovat již předem. 
neděle, 21 leden 2024
Botanická zahrada hl. m. Prahy zahájila svou 55. sezónu – Tropický rok 2024. Celý rok bude věnovaný tropické flóře a tropické přírodě. Není to jen tak náhodou. Před 20 lety byl pro návštěvníky otevřen tropický skleník Fata Morgana. První výstavou sezóny je unikátní přehlídka NOVÁ PET TROPICANA, zasvěcená uměleckým dílvytvořeným z použitých PET lahví.
středa, 29 listopad 2023
Letos nově otevřený zoopark v Nehvizdech u Prahy pořádá všechny čtyři prosincové soboty adventní setkání u vánočního stromu, který se rozhodl věnovat charitativním projektům. Zoopark Nehvizdy je splněným snem majitele Jiřího Glatta: “Od otevření v dubnu tohoto roku prožíváme v našem zooparku mnoho radostí a zážitků. Denně k nám chodí lidé za zábavou a poznáním, a jsme si vědomi toho, že je mnoho takových, kteří by rádi přišli, ale z různých důvodů nemohou. A tak se chceme podělit, a něco do společnosti i vrátit. Upozornit na ty, kteří pomoc potřebují a spolu s našimi návštěvníky je podpořit. Adventní čas je myslím tím správným.”
neděle, 22 říjen 2023
Do Česka míří Bond in Motion, strhující výstava věnovaná vozidlům a technice z filmů o Jamesi Bondovi. Svou evropskou pouť zahájila v prosinci loňského roku v Belgii, kde bruselský Heysel navštívilo více než 100 000 lidí. Slavnostní otevření v Křižíkových pavilonech čeká návštěvníky pražského Výstaviště 007. prosince 2023.
úterý, 03 říjen 2023
Botanická zahrada hl. m. Prahy opět připravuje přehlídku dýní a dýňových aranžmá. Letošní výstava zavede návštěvníky na nezapomenutelnou cestu do Asie. Dýňové dekorace, které připraví studenti České zahradnické akademie Mělník, připomenou kulturu různých koutů tohoto kontinentu. K vidění bude drak, gejši, rikša, vrcholky Himálaje, lampiony a další motivy.
středa, 20 září 2023
  Botanická zahrada hl. m. Prahy opět připravuje přehlídku dýní a dýňových aranžmá. Letošní výstava zavede návštěvníky na nezapomenutelnou cestu do Asie. Dýňové dekorace, které připraví studenti České zahradnické akademie Mělník, připomenou kulturu různých koutů tohoto kontinentu. K vidění bude drak, gejši, rikša, vrcholky Himálaje, lampiony a další motivy. Přehlídku plodů všech barev, velikostí a tvarů doprovodí interaktivní prvky a hry s dýněmi.
Strana 1 z 18