Zajímavosti

neděle, 19 květen 2024
Již poosmé se Centrální park Lužiny zaplnil milovníky pejsků s jejich čtyřnohými svěřenci na Psím dnu s Prahou 13. Kromě soutěží, bohaté tomboly se návštěvníci dozvěděli, jak bezpečně cestovat s pejskem, co dělat, když vím o týraném zvířeti, samozřejmě mohli podpořit přítomné útulky, což je hlavní důvod pořádání této úspěšné akce.
pondělí, 15 duben 2024
Do České republiky přijelo na 9,5 milionů zahraničních turistů za rok 2023, ačkoliv čísla nedosahují předcovidového roku 2019, jedná se téměř o 30% nárůst v porovnání s loňským rokem. Asociace cestovních kanceláří ČR však upozorňuje, není cílem být levnou party destinací. Je vhodné podpořit organizovaných příjezdový cestovní ruch a jeho udržitelnost.
úterý, 27 únor 2024
Nabyl váš pes na hmotnosti tak, že to překročilo jistou míru únosnosti? Možná byste mu měli nastavit vhodnou redukční dietu. Nadváha je totiž i u psů – stejně jako u lidí – více než pouhým estetickým problémem. V dnešní době se psí kila navíc stávají stále častějším problémem, který může mít negativní dopady na celkové zdraví a kvalitu života vašeho mazlíčka – a zároveň vaši peněženku.
pondělí, 05 únor 2024
Ani po uzavření bran Železničního muzea Českých drah v Lužné u Rakovníka na konci října činnost v Centru historických vozidel neutichla. Muzeum se začalo hned připravovat na další sezónu v roce 2024. Proběhlo rozšíření muzejní drážky s rozchodem 600 mm a v plném proudu je také údržba a obnovy provozních historických vozidel v Lužné i na dalších místech, kde jsou historická vozidla Českých drah deponována.
sobota, 20 leden 2024
Tragická havárie kamiónu se zvířaty na dálnici D8, 17. ledna. Nářek a utrpení uvězněných zvířat v převráceném kamiónu trvalo mnoho hodin. Byly to jalovičky, převážené z Dánska do Maďarska.
čtvrtek, 28 prosinec 2023
I letos spolek Běhejme a pomáhejme útulkům připravil celorepublikovou sbírku Den zvířat na podporu útulků. Jedná se o akci nejen pro psí a kočičí útulky, ale také farmy, které pečují o týrané koně, hospodářská zvířata, raněné holuby nebo fretky. Letošní video podporující sbírku natočil a sám sehrál režisér, herec Milan Šteindler. Sbírku na sociálních sítí podpořily hvězdy jako herečky Veronika Khek Kubařová, Míša Kuklová, Veronika Žilková, Anežka Rusevová, herci Ivan Trojan, Václav Vydra, Pavel Nečas, Michal Novotný, Robert Nosek, Štěpán Benoni, Robert Jaškow, zpěvák Václav Noid Bárta, zpěvačka Martina Pártlová a skupina Poetika.
neděle, 17 prosinec 2023
České sklo potvrdilo začátkem prosince světové renomé – ruční výroba skla byla zapsána na seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO. Pevná tradice českého sklářství sahá hluboko do minulosti a po staletí neztratila nic ze své prestiže. Od nepaměti je výroba skla spojena také s regionem středních Čech, kde je několik skláren, rodinných dílen a ateliérů.
středa, 13 prosinec 2023
Nikol Trojanová versus Tomáš Zástěra, Marek Fašiang versus Bekim Aziri. První dvojice soutěžila o hezčí úsměv v Česku, druhá na Slovensku. Souboje probíhaly na sociálních sítích influencerů s použitím veškerých možných zbraní – od sonických kartáčků po ústní sprchu – a trvaly pět týdnů. Každý účastník posléze věnoval desítky sonických kartáčků organizaci, kterou si sám zvolil.
pátek, 01 prosinec 2023
Mikuláš se svými pomocníky budou odměňovat hodné děti v Lumina Parku. A budou tak činit celý týden: od 2. až do 10. prosince. Přijďte si v tomto období užít předvánoční atmosféru do báječného světelného parku na pražském Džbáně v doprovodu dětí, které si mohou vykoledovat malý dáreček. Otevřený voucher na vstup do Lumina parku je zároveň skvělým vánočním dárkem pro celou rodinu.
středa, 06 prosinec 2023
I letos spolek Běhejme a pomáhejme útulkům připravil celorepublikovou sbírku Den zvířat na podporu útulků. Jedná se o akci nejen pro psí a kočičí útulky, ale také farmy, které pečují o týrané koně, hospodářská zvířata, raněné holuby nebo fretky. Letošní video podporující sbírku natočil a sám sehrál režisér, herec Milan Šteindler.
Strana 1 z 38