pondělí 21. září 2020 0:00

Hanka Mašlíková utekla slavnému muži

Nejslavnější český kouzelník Pavel Kožíšekotevřel novou část expozice Muzea fantastických iluzí. Slavnostní otevření si nenechala ujít bývalá královna krásy Kateřina Stočesová s dcerou Annemarií a synem Christopherem.

 "Dětem přišlo strašně vtipné, když jsem v jednom trikovém obrazu vezla Pavla Kožíška jako moje malé miminko nebo když mě chtěla sníst obří kočka. Moc se jim líbilo v magické místnosti, která člověka promění v trpaslíka nebo obra.“

 

Moderátorka Hanka Mašlíková Reinders vykřikla hrůzou, když uviděla na lavici tělo Pavla Kožíška a jeho nohy seděly na druhé straně lavice. „V první moment jsem se fakt strašně lekla. Je to ale vtipný a na fotce to vypadá perfektně. Úžasný je propadlý Karlův most do Vltavy, nechala jsem se chytit obří chobotnicí nebo jsem utekla s Mozartem ze slavného obrazu. Tady se tedy návštěvníci fakt vyřádí. Dýchne zde na vás kouzlo starých časů a dozvíte se zajímavá tajemství optických iluzí.“

 

Herec Jiří Krampol se prošel hlavou dolů po stropě místnosti, vyzkoušel si vyloupit trezor nebo nebezpečně balancoval na ochozu pražského orloje. Když se potom viděl na fotce, tak pouze konstatoval „Tak to je fakt neskutečně efektní. Je to naprosto fascinující a strhující svět optických klamů.“ Jeden z nejúspěšnějších českých youtuberů Tary s manželkou Stáňou si vyzkoušel středověkou mučírnu nebo se Taryho hlava válela na stole na talíři. „Pořídili jsme tady opravdu legrační fotky a videa.“ Moderátorka Štěpánka Duchková si splnila dávný sen a proměnila se v primabalerínu.

 

„V den svých 50. narozenin jsem skončil jako ztroskotanec,“ žertoval ve velkoformátovém obrazu slavného Titanicu Pavel Kožíšek. „Má skvělá manželka mi schválila, že si mohu udělat k padesátinám radost a dát si tenhle fantastický dárek. Byla to velká investice, ale mám z ní velkou radost. Nyní je díky obrovskému úspěchu u návštěvníků expozice 2x větší. V našem muzeu se stanete součástí expozice fantastických optických klamů a velkoformátových trikových obrazů. Těšit se můžete na více jak 150 interaktivních a hlavně zábavných exponátů.“ Svým provedením je zcela originální a odlišné od všeho, co bylo dosud nejen v České republice k vidění. Nejzábavnější muzeum v Praze najdete ve Vodičkově ulici u Václavského náměstí.

Více na www.muzeumfantastickychiluzi.cz