pátek 4. duben 2014 0:00

5 důvodů pro dovolenou na okružní plavbě lodí

Přemýšlíte o netradiční dovolené pro celou rodinu? Vyzkoušejte okružní plavbu lodí, která přinese zcela nové zážitky. Máme pro vás pět pádných důvodů, proč se vydat na stále populárnější okružní plavbu po moři. 

 MSC Lirica zdroj foto DiamondTravel

Přemýšlíte o netradiční dovolené pro celou rodinu? Vyzkoušejte okružní plavbu lodí, která přinese zcela nové zážitky. Máme pro vás pět pádných důvodů, proč se vydat na stále populárnější okružní plavbu po moři.

Na této formě dovolené nejvíce přitahuje zejména množství míst a zážitků během pár dní, luxusní služby za velmi rozumnou cenu nebo třeba pro suchozemce přitažlivá a romantická atmosféra.

Během pár dní více destinací

Pokud se nemůžete rozhodnout, jestli na dovolenou vyrazit do Itálie, Španělska nebo Francie? Okružní plavby vám dávají volbu vidět vše pohodlně v rámci jedné dovolené. „Během pár dní mohou cestovatelé navštívit například kosmopolitní Barcelonu, romantický Janov i rušnou Marseille a vše na luxusní lodi,“ říká Renata Jelínková, ředitelka cestovní kanceláře, která se specializuje na okružní plavby. Milovníci dálek si mohou zvolit zaoceánské lodi, které vás zavezou například po stopách pirátů z Karibiku nebo na cestu kolem Jižní Ameriky.

Vyzrajete na čas

Výhodou okružních plaveb je jejich časová efektivita. Během krátké doby vidíte totiž mnoho zajímavých míst, cestujete i v noci a nemusíte se balit z jednoho hotelového pokoje do dalšího. Cestujete v pohodlí luxusní kajuty a zázemí lodi podle plánu plavby. Na pevninu v každém dalším přístavu vystoupíte krásně odpočatí a připraveni na nové zážitky.

Luxus za příznivou cenu

Dnešní gigantické lodě lze směle nazvat prvotřídními plovoucími hotely a můžete na nich čekat luxus nejvyšší kvality. A pokud si myslíte, že cestování na výletních lodích je pouze „pro horních deset tisíc“, tak jste na omylu. Okružní plavby již nejsou nedosažitelnou dovolenou. „Zájezdy okružních lodí začínají již od 10 tisíc korun. Cena zahrnuje nejen plavbu ale i plnou penzi, aktivity na lodi, českého delegáta, divadla, kina a většina zájezdů nabízí pobyt dětí až do 17 let zdarma,“ říká Renata Jelínková.

Moře zábavy na lodi

Na lodi najdou nepřebernou nabídku zábavy jak pětileté děti, jejich o deset let starší sourozenci, rodiče i muži a ženy všech věkových kategorií. Bazén s tobogánem, vířivky, joggingová dráha, multifunkční sportovní hřiště či fitness centrum. Dále welness s tureckými lázněmi, sauna, masáže, aromaterapie, služby kadeřníka nebo kosmetičky. To jsou jen některé z lákadel, které na lodi čekají. Také ale divadlo, kino, diskotéka, night-club, bar nebo kasino. Rodiče si díky celodenním i večerním dětským koutkům se specializovaným dozorem mohou vyjít třeba do divadla nebo na romantickou večeři při svíčkách. Zajít si můžete i do knihovny, na ochutnávku vína nebo zajímavý workshop.

Skvělá možnost jak poznat zajímavé lidi v romantickém prostředí

Milujete poznávání nových lidí? Na okružní plavbě je navíc potkáte v neopakovatelné romantické atmosféře. Poplujete ve společnosti lidí až ze čtyřiceti zemí světa.

Z vaší dovolené se tak stane opravdu nevšední a kosmopolitní zážitek. Děti si mohou procvičit angličtinu či jiný jazyk se stejně starými spolupasažéry. A pokud jste singl, tak na lodi máte skvělou příležitost najít někoho, koho dlouho hledáte.

Další zajímavé články