středa 15. říjen 2014 0:00

Vánoční trhy v Evropě začínají už v listopadu

Vyhlášené vánoční trhy začínají v některých evropských metropolích už v listopadu! Vydejte se za neopakovatelnou atmosférou do Berlína, Bratislavy, Budapešti, Drážďan, Kodaně, Lipska, Londýna, Mnichova nebo třeba do Vídně.

A pozor: autobusy Eurolines vás až do 11. prosince zavezou do téměř 50 měst v rámci akce 1+1 dva za cenu jednoho!

Vídeň nabízí hned 5 vánočních trhů a každý je jiný!

15. 11. – 24. 12. 2014

Nasát pravou vánoční atmosféru na náměstí, která se během jednoho večera promění v magická místa zaplněná těmi nejlepšími vůněmi a dobrotami z celého Rakouska můžete ve Vídni od 15. listopadu do 24. prosince. Adventní trhy se tady přitom nacházejí hned na několika místech: Rathausplatz hostí 150 stánků, v nichž najdete vánoční dárky, ozdoby i tradiční sladkosti a nápoje, které zahřejí.

Vánoční vesnička na Maria-Theresien-Platz stojí mezi Muzeem výtvarného umění a Národním historickým muzeem - spojte příjemné s užitečným, zajděte si do muzea a pak se vraťte na punč a k 70 stánkařům s rukodělnými výrobky. Vánoční vesnička na Old AKH je oblíbená zejména mezi dětmi, protože si zde mohou zahrát jednu z typicky zimních her, curling. Staré vánoční trhy na Freyung se nacházejí v samotném srdci Vídně a jsou to od roku 1772 ty nejtradičnější trhy vůbec. Kulturní trhy před Schönbrunn Palace lákají na nákup vánočních ozdob a dobrot i vánoční koncerty. Zpáteční jízdenka autobusy Eurolines do Vídně vás v rámci akce 1+1 pro dva vyjde na 1100 Kč a autobusy jsou vybaveny speciálními dětskými sedačkami, více na Eurolines.cz.

Budapešť pořádá trhy pro gurmány i rodiny

27. 11. – 31. 12.2014

Trhy na náměstí Vörösmarty jsou bez nadsázky jedněmi z nejpopulárnějších v Evropě, především díky pestrým doprovodným programům jakými jsou vánoční koncerty a ukázky lidové tvorby ve více než 100 dřevěných stáncích. Kromě tradičního prodeje punčů, svařáků a dalších pochutin, jakými je lángos, trdelník nebo tradiční maďarské pečivo Kürtös kalács na vás tady čeká řada hudebních vystoupení a koncertů a také jedno velké překvapení. Tím je gigantický adventní kalendář na fasádě budovy Gerbeaud, na níž je vždy otevřeno nové

okýnko za doprovodu světelné a hudební show. Děti se rovněž mohou těšit na loutkové divadlo. Prostor před budovou parlamentu je místem, kde se konají zábavné akce pro děti a rozhodně se nachystejte také na velkou bruslařskou show ve vašem podání: Budapešť se v zimě mění na jedno z největších městských kluzišť v Evropě! Zpáteční jízdenka autobusy Eurolines do Budapešti vás v rámci akce 1+1 pro dva vyjde na 1090 Kč a autobusy jsou vybaveny speciálními dětskými sedačkam.

V Berlíně začnete znovu věřit na zázraky

22. 11. – 31. 12. 2014

Pokud někdo ví, jak si užít Vánoce a šířit veselou vánoční atmosféru, pak jsou to Němci, kteří ve své metropoli letos pořádají hned několik adventních trhů! Na Kaiser Wilhelm Memorial Church vládne vůně pražených mandlí a horké čokolády, zá pár Eur si tady koupíte sladké vafle, kandované ovoce i domácí vaječný koňak.

Více než stovku stánků doplňují atrakce pro děti, někdy hodně divoké. Vánoční trhy na Alexanderplatz letos ozvláštní vánoční pyramida osvícena 5000 světly, z níž budete mít krásný výhled na celé město. Na tomto náměstí letos navíc vyroste kluziště, brusle tedy s sebou! Nejnavštěvovanější berlínské vánoční trhy jsou ovšem na Gendarmenmarkt. Každoročně sem zavítá na 60 000 návštěvníků z celého světa. Uvidíte tradiční umění sklářů, tvůrců svíček i klenotníků, ale taky řezbářů nebo třeba origami mistrů. Podávat se budou jak typické vánoční dobroty, tak i slavnostní pokrmy michelinských kuchařů.

Tradičně tradiční Drážďany

27. 11. – 24. 12. 2014

Drážďany se chlubí jedněmi z nejstarších vánočních trhů, pořádají je tady od roku 1434. Ochutnejte tradiční štolu nebo pletenec a užijte si tradiční saské Vánoce v srdci barokního města. Podíváte na výrobu dávných, ale i dnes tolik oblíbených dárků - krušnohorských řezbářských kousků, lužických látek s modrotiskem či ochranovských hvězd. Hlavní z drážďanských trhů Striezelmarkt najdete na náměstí Altmarkt v centru.

Kromě více než 250 stánků a rušného vánočního dění ocení zejména nejmenší návštěvníci hezký doprovodný program a nonstop fungující pohádkový hrad. Náš tip: Neodjíždějte bez malých figurek kominíků Pflaumentoffel ze sušených švestek.

Vánoční Bratislava zve na lokše i parfémy

21.11. – 31. 12.2014

mDZ4xCRFbS9AeOt0-qlR6 u2T-YhjHyi9vIewVYBfQE6021JwVflAiF0Kz6tgLdKCIxDVvY

V Bratislavě začínají vánoční trhy už 1. prosince, kdy bude slavnostně rozsvícen strom. Vánoční trhy se ovšem v Bratislavě konají hned na více místech. Na Hlavním náměstí najdete stovku tradičních stánků, na Františkánském náměstí si můžete dopřát tradiční slovenské lahůdky a především nakoupit vánoční zboží.

Na Hviezdoslavově náměstí a na nádvoří Staré radnice pak budou nadšeni všichni, kdo mají rádi ručně vyráběné předměty od kovářů, sklenářů, hrnčířů, ale také si třeba můžete pořídit originální vůně od výrobců parfémů! I letos pořadatelé připravili bohatý vánoční program, jehož součástí bude Mezinárodní festival vánoční a adventní hudby, na němž vystoupí sbory z celého světa. Dětem rozhodně dejte ochutnat tradiční lokše s oříšky, se zelím či se škvarky.

Dospělí pak ocení výborný punč a jablka v karamelu. Kromě výborného jídla a pití na trzích ovšem najdete také unikátní přírodní ozdoby na stromeček či můžete nakoupit drobné dárky od místních řemeslníků pro své blízké, které byly ručně vyráběny místními řemeslníky. Kdo si nechává vánoční nákupy na poslední chvíli, zde jistě něco pro své milé vybere.

Tip na ubytování:

SetHeight800-Kempinski-Hotel-River-Park-Bratislavaexterior-41920x1080-562x315

Kempinski Hotel River Park se nachází v Bratislavě v blízkosti hradu a Katedrály sv. Martina. V tomto 5hvězdičkovém hotelu budete mít dispozici business centrum s nepřetržitým provozem a zasedací místnosti, luxusní spa, fittness s výhledem na město a výbornou gastronomii.

Více na:

http://www.riverpark.sk/sk/kempinski