úterý 31. květen 2016 0:00

Rceepty s lahodnými Kefíry z Mlékárny Valašské Meziříčí

Domácí zmrzlina dle Mlékárny Valašské Meziříčí  Během horkých letních dnů je velmi důležitý nejen správný pitný režim, ale také lehká zdravá strava. Mlékárna Valašské Meziříčí, jeden z nejvýznamnějších výrobců kefírových mlék u nás, přináší několik tipů pro toto nadcházející období. Kefírová mléka nízkotučná jsou dostupná ve všech obchodních sítích a jsou vhodná k osvěžení v letních dnech.

Lze je využít také ve studené kuchyni jako zálivku do salátů nebo ingredienci pro domácí zmrzlinu. Příprava pokrmů může být i společnou zábavou celé rodiny. 

 

Domácí zmrzlina

 

Použité suroviny

Ovoce dle chuti (nejlépe mražené) – jahody, borůvky, maliny, ostružiny

1 ks Kefírového mléka nízkotučného nebo ochuceného z Mlékárny Valašské Meziříčí

Cukr nebo med na dochucení

 

Postup přípravy

Připravíme si hlubokou nádobu, do které nasypeme ovoce dle vlastní chuti a zalijeme ho Kefírovým mlékem z Mlékárny Valašské Meziříčí. Suroviny rozmixujeme do hladka a poté ochutnáme. Podle chuti můžeme dosladit cukrem nebo zdravější variantou je pak med. Poté dáme zamrazit.

 

Letní salát s Kefírovým mlékem nízkotučným z Mlékárny Valašské Meziříčí

 

Použité suroviny

1/4 salát ledový

1/2 mrkev

kousek šunky

1/2 hrnku Kefírového mléka nízkotučného z Mlékárny Valašské Meziříčí

2 lžičky ocet

na dochucení sůl, koření provensálské

5 ořechy vlašské

 

Postup přípravy

 

Listy ledového salátu nasekáme na kousky a omyjeme. Mrkev nastrouháme nahrubo a šunku nakrájíme. Vše smícháme dohromady a poté zalijeme Kefírem nízkotučným z Mlékárny Valašské Meziříčí. Dochutíme octem, solí a případně provensálským kořením. Nakonec přidáme nahrubo posekané vlašské ořechy. Salát necháme před podáváním chvíli odležet v lednici, aby se chutě prolnuly.

 

Celerový salát s Kefírovým mlékem nízkotučným

 

Použité suroviny

1 ks celeru 1 ks listového špenátu tymián nebo jiná letní bylinka ze zahrádky Kefírové mléko nízkotučné z Mlékárny Valašské Meziříčí

 

Postup přípravy Celer očistíme a nastrouháme na hrubém struhadle. Špenát důkladně omyjeme, nakrájíme na co nejdrobnější kousky a přidáme k celeru. Na dochucení přidáme tymián či jinou bylinku dle vlastního výběru a salát tak ochutíme. Vše zalijeme Kefírovým mlékem nízkotučným z Mlékárny Valašské Meziříčí. Sůl není potřeba.