čtvrtek 14. květen 2015 0:00

Dámská jízda na festivalu Rock for People začíná už za tři týdny!

Vyrazit si s partou kamarádek na Rock for People znamená nejen vychutnat si spoustu skvělé muziky, ale užít si dokonalou dámskou jízdu se vším všudy.

Roztočit to dámy mohou 4. až 6. června v Hradci Králové v rytmu nejrůznějších žánrů od kytarovek, přes rock ve všech jeho podobách, až po drum'n'bass či dubstep. Na své si přijdou i milovnice tvrdších hudebních žánrů.

 

Jména jako Faith No More, Bastille, Limp Bizkit, frontman The Strokes Julian Casablancas, Three Days Grace či We Are Harlot jsou zárukou, že bude co poslouchat. A také na co se dívat, mnozí muzikanti vedle hudby upoutají pozornost i svým zjevem nebo out-fitem. Pro změnu o to, že bude na co tančit, se postarají domácí i zahraniční DJ's v čele s Flux Pavilionem a DC Breaks. Bohatý doprovodný program zajistí, že ani dál od hudebních stageí se nikdo nudit nebude.

 

Možnost vymódit se ve festivalových barvách od hlavy až po paty, respektive od kloboučků až po stylové holínky, nabídne merchandising Rock for People, který pro letošní rok přichystal zbrusu novou kolekci. Tradiční trendy trička a tílka doplní nejrůznější klobouky a čepice, pásky či doplňky v podobě transparentních brýlí a v neposlední řadě originální festivalové šperky, které každému outfitu dodají ten správný šmrnc. Další inspiraci pro letní styling navíc nabídnou i módní přehlídky. Jak se začerstva o všemožné zážitky podělit s přáteli na sociálních sítích, se postarají speciální workshopy věnované dnes tolik populárním selfies.

 

Náročnějším požadavkům návštěvnic a návštěvníků se přizpůsobuje i nabídka ubytování a rozšíření hygienického zázemí s keramickými toaletami. Vedle tradičních kempů bude letos možnost využít například speciální kempovací zónu či v minulých letech prověřený a hojně využívaný Tent hotel nabízející kompletně vybavené stany.

 

Navíc v čistém prostředí, ne nadarmo se Rock for People každoročně už od roku 2010 pyšní titulem Čistý festival. Pohodlí skýtají i desítky pensionů a hotelů v samotném Hradci Králové. Pozadu nezůstane ani nabídka jídla, ve které nechybí nejrůznější světové kuchyně a samozřejmě i vegetariánská jídla.

 

Rock for People se v Hradci Králové poprvé letos uskuteční již mezi 4. a 6. červnem a během tří dnů nabídne na 100 zahraničních i domácích interpretů a bohatý nehudební program. Aktuálně je v prodeji již čtvrtá limitovaná edice vstupenek, již lze za 1 740 Kč zakoupit přes GoOut na webu RfP www.hradec.rockforpeople.cz/vstupenky/.

 

Na místě bude cena festivalové vstupenky 1900 Kč. V prodeji jsou i jednodenní a dvoudenní lístky. Všechny vstupenky je možné s velkými slevami pořídit i přes partnery festivalu: Staropramen, Lenovo nebo T-Mobile.

 

Videopozvánka na RfP 2015 https://www.youtube.com/watch?v=LuZDfDvasoA

 

Dávnou minulostí jsou doby, kdy vyrazit na hudební festival znamenalo přežívat celé dny na pivu a klobásách. Proměnou prošla i stravovací část festivalu. Nově bude ve Festivalparku postavený tzv. foodcourt, který soustředí velkou část nabídky na jedno místo. Zároveň si budou moci návštěvníci vybírat hned z několika světových kuchyní.

 

Dobré jídlo je třeba zapít a i pro ty, kteří neholdují pivu, bude všude dostatek příležitostí svlažit hrdlo. Cider Carling zóna nabídne variace oblíbeného britského nápoje, Staropramen Cool zóny pro změnu portfolio osvěžujících beermixů a pokud přeci jen dáte přednost pivu, bude možnost vybrat si vedle tradičního Staropramenu i Stellu Artois či Hoegaarden.

 

„V posledních letech pozorujeme trend, kdy stoupá účast žen a dívek a v současné době tvoří přes 60 % návštěvníků. Je to pro nás mimo jiné potvrzením toho, že se na festivalu cítí bezpečně a komfortně a v tom se jim i nadále snažíme vycházet vstříc," říká Michal Thomes, spolumajitel a dramaturg festivalu.

 

Jednou ze služeb, na kterou pořadatelé soustředí svou pozornost, je ubytování. Pro návštěvníky bude vedle běžného kempu, připraven i nadstandardní VIP Camp a Camp Plus, jehož součástí jsou jak sprchy s dostatkem teplé vody, tak keramické toalety. Pro ty, kteří se nechtějí tahat s vlastním stanem a spacáky, bude k dispozici festivalový Tent Hotel s padesátkou kompletně vybavených stanů. Nově bude část kempu vyhrazena tzv. singles, kteří míří na festival sami a umožní jim tak snadněji najít spřízněné duše. A kdo se nechce tahat vůbec s ničím, nakoupí oblečení, drogistické zboží i potraviny v rámci areálu.

 

Nedílnou součástí festivalů je v dnešní době i móda a nejinak je tomu i na Rock for People. Stánek s festivalovým merchandisingem je již tradičně oblíbeným cílem většiny návštěvníků a festivalové holínky s grafikou Rock for People se za poslední roky staly takřka legendou. Letos však klasické stánky s oblečením doplní i módní přehlídky ZOOT, které dámám a samozřejmě i pánům nabídnou nejednu zajímavou inspiraci pro dokonalý letní outfit. Pro ty, kteří chtějí jít ještě dále, tu bude možnost pořídit stylové tetování henou nebo navštívit některé z kosmetických prezentací.